2020 DGS Başvuruları Başladı – Peki Başvurusu Nasıl Yapılır?

DGS başvuru işlemi, ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden alınmaya başlandı. 9-17 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan DGS başvuru işlemi için sınav ücreti 130 TL olacak. Adaylar bu başvuru dönemini kaçırmaları halinde ise DGS geç başvuru için 3 Temmuz 2020 tarihini bekleyecek. Geç başvuru ücreti ise 195 TL olarak ödenecek. İşte, ÖSYM’nin 9 Ağustos tarihinde gerçekleştireceği DGS sınav başvuru süreci hakkında detaylı bilgiler:

DGS başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM DGS 2020 başvuru ücreti ne kadar ...

DGS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?DGS hakkında adaylar araştırma yapmaya devam ediyor. DGS 2020’nin yaklaşmasıyla birlikte binlerce aday üniversiteden 4 yıllık lisans diploması alabilmek için yarışacak.DGS başvurusu 9-17 Haziran tarihlerinde ÖSYM internet sitesi üzerinden tamamlanabilecek.—-> DGS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV TARİHİ NE ZAMAN? 

Koronavirüs önlemleri kapsamında ÖSYM’nin 2020 sınav takvimi güncellendi. ÖSYM takviminde yer alan bilgilere göre; Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 9 Ağustos’ta uygulanacak.

DGS başvuruları bugün başlıyor! ÖSYM 2020 DGS başvuru işlemleri ...

BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU 

DGS başvuruları 9 Haziran ve 17 Haziran tarihleri aralığında yapılacak.

DGS SINAV ÜCRETİ NE KADAR OLACAK? 

DGS başvuru ücreti ÖSYM tarafından yayınlanacak olan başvuru kılavuzu ile duyurulacak. Geçtiğimiz yıl adaylar 120 TL sınav ücreti yatırdılar. Geç başvuru ücreti ise 180 TL idi. Bu yıl ise başvuru ücreti 130, geç başvuru ücreti 195 TL olarak açıklandı.Adaylar, sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internetsayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içindeyatıracaklardır. Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvurudabildirdikleri T.C. kimlik numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekontüzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontusaklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla dabankaya ücret yatırabilirler. .Sınav ücreti ödeme işlemleri 18 Haziran 2020 tarihinde, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesaisaati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredikartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecektir. Bankadan ödemeyapacak adayların, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmaları gerekmektedir

ÖSYM Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Başvurularının Alınacağını Duyurdu

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK? Yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvurabilir.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

F1 Efsane Pilotu Fernando Alonso Kimdir?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478