29 Nisanda Dünyaya Göktaşı Çarpacak mı ? İşte Gerçekler !

 2020 Yılıının ilk çeyreğini tamamlayacağımız bu haftalarda 2020 yılı felaketlerle başlamıştı. Depremler, yangınlar, salgın hastalıklar derken şimdi ise Dünya’ya meteor çarpacağı haberi gündeme bomba gibi düştü.Henüz 2020 yılının ilk çeyreğini geçmiş olmamıza rağmen yüz yıllar sürebilecek felaketleri bu 3 aylık süreç içerisinde yaşadığımız konusunda herkes hemfikirdir. Başta dünya’nın bir çok ülkesinde yaşanan şiddetli depremlerin yanı sıra çıkan sebepsiz orman yangılarıda binlerce insanın ve hayvanın telef olmasına sebep olmuştu. Deprem ve yangınlarda Dünya’nın her ülkesinde binleri bulan ölümler yaşanmıştı.

Deprem ve yangın afetlerinin etkilerinden yavaş yavaş uzaklaşırken Çin’in wuhan kentinde ortaya çıkan ve 3 aylık sürede Dünya’nın neredeyse tüm ülkelerine yayılan corona virüsü ülkemizde görülmesiyle 130 dan fazla ülkede görülmüş oldu. Ölümcül bir virüs olan corona virüsü özellikle 40 yaş üzeri ve kronik hastalığı olan insanlarda ölümcül sonuçlar doğurduğu biliniyor.

Yapılan açıklama ;

52768 (1998 OR2) adı verilen asteroidin yaklaşık 4.1 km büyüklüğünde olduğu tahmin ediliyor. NASA’lı uzmanlar bu kadar büyük bir nesnenin, Dünya’ya çarpması sonucunda insanlığın sonunun gelebileceğini söyledi. Bu söylentiler sonrası Milliyet Yazarı Batuhan Dönentaş NASA’da astrofizikçi olarak görev yapan Dr. Umut Yıldız’a bu konuyu sordu. Dr. Umut Yıldız ise söz konusu asteroidin dünyadan uzakta bir yörüngede olduğunu ve 29 Nisan 2020’de Dünya’ya 6.3 milyon km yani Dünya-Ay arası mesafenin 16.4 katı uzaktan geçeceğini söyledi. Dünyaya çarpma riskinin olmadığını söyleyen Yıldız, asıl korkulması gerekenin virüs olduğunu söyledi.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Uzaylılar Var mı ? İşte Gerçekler !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478