Xbox Series X İçin Heyecanlandıran İddia

PlayStation 5 tanıtımı heyecanla beklenirken Microsoft’un rakip oyun konsolu için de beklentiler tavan yapmış durumda. Ezeli rakibiyle sıkı bir rekabet içerisinde olması gereken Xbox Series X için heyecanlandıran bir iddia ortaya atıldı.

Bu iddiayı David Springate isminde bir geliştirici Xbox ile yapmış olduğu röportajda ortaya attı. Dirt 5 oyununun geliştiricilerinin başlangıcında olan Springate evvelinde konsol hakkındaki verdiği bilgilerle tanınıyor.

Xbox Series X için heyecanlandıran açıklama

Dirt 5 oyununun geliştiricisi Xbox resmi sitesiyle yapmış olduğu röportajda konsoldaki SSD ile alakalı konuştu. Konsoldaki performanstan bir geliştirici olarak oldukça memnun bulunduğunu aktaran Springate, oyunlarda yüklenme süresinin hemen hemen olmadığını belirtti. Depolama biriminin yavaşlığı sebebiyle oyunların yüklenme süreleri oyuncuları çileden çıkartabiliyordu, eğer geliştiricinin söylediği doğruysa Xbox Series X bizi büyük bir yükten kurtaracak.

Kağıt üzerinde PlayStation 5’in SSD’si daha hızlı, ama Sony’den veya diğer kaynaklardan PS5’deki SSD’nin hızıyla alakalı bir tecrüberaporu görmedik. Bugün tanıtılacak olan konsol ile ilgili birçok malumat açığa çıkmış olacak ve performansıyla ilgilidaha fazlamalumat edineceğiz.

David Springate yeni Xbox’taki depolama biriminin hızının oldukcadeğişik bir düzen olduğuna dikkat çekti, kendisi bayağı bir bilgisayar SSD’sinden oldukça daha iyi bir performans yakaladığını söylüyor. Hızlı depolama birimlerinin bir diğerpozitif yanları ise oyunlarda dokuların daha hızlı yüklenebilmesi olabilir. Çünkü yavaş disklerde oyuna girdikten birkaç saniye sonrasına kadar detaylar yüklenmeyebiliyor.

Sizce Xbox’ın amiral gemisi performans konusunda rakibini alt edebilecek mi?

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Redmi Note 9 Türkiye’de satışa çıktı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478