Evde Besleyebilceğiniz Kuş Türleri

Muhabbet Kuşu

Evde beslenebilecek kuş türleri arasında en popüleri şüphesiz muhabbet kuşları. Yaygın olarak mavi ve yeşil renkleri bulunuyor. Neredeyse avuç içi kadar ve ne kadar muhabbeti sevse de sesi diğer papağan kardeşleri kadar yüksek değil.

Hint Bülbülü

vde beslenebilecek kuş türleri listemizdeki Hint bülbülü aslında ispinoz ailesinden. Yalnız, bu kuşlar muhabbet kuşları gibi evcilleşmez ve konuşmaz. Boyutları küçük olduğu ve ötüşü yüksek olmadığı için tercih edebilirsiniz. 

Sultan Papağanı

Türkiye’de evde beslenebilecek kuş türleri arasında muhabbet kuşu başı çekse de yurt dışında sultan papağanı onu biraz geçmiş durumda.

Gri Papağanı

ako, Afrika gri papağanı gibi isimleri de olan gri papağan akıllı, hassas ve sakin bir kuş. Ama sultan papağanının aksine bu kuşa bakacaksanız satın alma, bakma ve kafes maliyetlerini göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Kakadu Papağanı

akadu papağanı Türkiye’de maliyetlerinden ötürü çok popüler olmasa da evde beslenebilecek kuş türleri arasında. Beyaz renkli bu papağan da eş isteğinin kabardığı zamanlar hariç oldukça munis bir hayvan. Konuşmayı öğrenebiliyor ama bunun için yoğun ilgi göstermeniz lazım. 

Konur Papağanı

Bu papağanların en yaygın olanı yeşil yanaklı konur. Muhabbet kuşundan az daha büyük, sempatik bir papağan. Diğer papağan türleri kadar sizi uğraştırmadığı için ilk evcil hayvanınız olarak da düşünebilirsiniz. Az konuşuyor, etrafı fazla dağıtmıyor ve sadık.

Amerika Papağanı

Amerika papağanlarının da kendi içinde ayrı türleri var ama onları genel olarak canlı ve egzotik renklerinden tanıyabilirsiniz. 

Senegal Papağanı

Papağanlardan devam. Senegal papağanı da oldukça sempatik bir kuş. Çok gürültü yapmadıkları için apartman dairesinde bakılabilir. 

Amazon Papağanı

Sıra, evde beslenebilecek kuş türlerinin son papağanında. Genel olarak yemyeşil olan bu papağanları da Türkiye’de bulmak zor. 

Kanarya

Bu mini mini sarı kuş, melodik ötüşüyle bırakın rahatsız etmeyi büyülüyor. Kafesinden pek çıkmaz, karşılıklı oyun zamanı istemez.

0 2 0 0 0 2
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

League Of Legends En Çok Sevilen Animasyonları Sizin İçin Derledik !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478