Akaryakıtta İndirim !

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatında 41 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 31 kuruş indirim yapıldı. Benzinin litresi 4.80’li seviyelere inerek 2016 yılının kasım ayı seviyesine gerilemiş oldu. 3 Kasım 2016’da benzinin litre fiyatı 4.84 TL’den satılıyordu. Benzin bu geceden itibaren 4.87 TL’den satılacak.

Son dakika… Akaryakıtta indirim

Petrol piyasasında yaşanan gelişmeler akaryakıt fiyatlarının hemen hemen her gün değişmesine neden oluyor. ABD Batı Teksas petrolünün eksi fiyatları görmesinin ardından, Türkiye’de akaryakıt fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan brent petrolün fiyatı da 15 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu durum da, benzin ve motorin fiyatlarına indirim olarak yansıyor.

EPGİS, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 41 kuruş, benzine ise 31 kuruş indirim geldiğini açıkladı.

BENZİN 5 LİRANIN ALTINA İNDİ

Bugünkü indirim ile benzine bu hafta üç gün arka arkaya indirim gelmiş oldu.

Benzine pazartesi günü 5 kuruş, dün 8 kuruş indirim gelmişti. Son indirim ile birlikte benzin, üç gün içerisinde 44 kuruş ucuzlamış oldu ve 4.87 ile tekrar 5 TL’nin altına geriledi.

Benzin fiyatlarında 4.80’li seviyeler en son 2016 yılının Kasım ayında görülmüştü. Başka bir deyişle benzin fiyatları yaklaşık olarak üç buçuk yıl geriye gitmiş oldu.

GÜNCEL FİYATLAR

Benzinin litre fiyatı İstanbul’da 5.18 TL, Ankara ve İzmir’de ise ortalama 5.29 TL seviyesinde bulunuyor.

Motorinin litre fiyatı ise İstanbul’da 5.22 TL, Ankara ve İzmir’de ise ortalama 5.29 TL seviyesinde bulunuyor.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

23 NİSAN ANLAM VE ÖNEMİ NEDİR ?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478