Bill Gates’ten Trump’a Koronavirüs Eleştirisi !

Microsoft’un kurucusu Bill Gates geçtiğimiz günlerde CNN’e verdiği bir röportajda, ABD’nin koronavirüse karşı hızlı bir şekilde önlem almadığını söyledi. Gates, sokağa çıkma yasağının gerekli olduğunu bu yapılmadığı sürece vaka sayısının hızla artacağını ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump, salgının 12 Nisan’a (Paskalya Bayramı) etkisini azaltacağını ve halkın işlerine geri döneceğini düşündüğünü belirtmişti. Bill Gates bu konu hakkında herhangi bir siyasinin ismini geçirmeden, “Bence bu gerçekçi değil, vaka sayısı yükselmeye devam ediyor” dedi.

Eyaletlerin koronavirüse karşı farklı önlemler almasının etkili olmayacağını belirten Gates, “Çok büyük ekonomik sıkıntılara yol açsa da kısa süreliğine sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ABD’li siyasetçilere seslenen Gates, “Ülkeyi ve ekonomiyi kapatmanın ciddi bir bedeli olduğunu biliyorum. Bunu yaptığımızda ekonomik problemler taşıyoruz, bu yüzden bu süreyi olabildiğince kısa tutmalıyız. Eyalet eyalet farklı yöntemler uygulanması işe yaramayacak. Vakalar ciddi bir şekilde sokağa çıkma yasağı uygulanmayan her yerde büyümeye devam edecek” yorumunda bulundu. 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Zanka’dan “Comolli” İtirafı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478