Boris Johnson Yoğun Bakımdan Çıktı !

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın 3 gün sonra yoğun bakımdan çıktığı açıklandı. Koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından kendini karantinaya alan Johnson, belirtilerinin devam etmesi üzerine hastaneye gitmişti. Durumunun kötüleşmesi sonucu yoğun bakıma kaldırılmıştı.

son dakika

Yeni tip koranavirüs (Kovid-19) tedavisi gören 55 yaşındaki İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın 3 gün sonra yoğun bakımdan çıktığı bildirildi.

Başbakanlık’tan yapılan açıklamada, “Başbakan, bu akşam yoğun bakımdan odaya alındı. Burada iyileşmesinin ilk evresi boyunca yakından takip edilecek.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Johnson’ın “moralinin gayet iyi olduğu” kaydedildi.

YOĞUN BAKIMDA 3 GÜN KALDI 

“Ateş ve öksürük” belirtileri gösteren Johnson’ın, 27 Mart’ta yapılan Kovid-19 testi pozitif çıkmıştı. O tarihten itibaren kendisini izole eden 55 yaşındaki Başbakan Johnson, 3 Nisan’da yayımladığı videoda, “Hala ateşim var ve bu nedenle hükümetin tavsiyesi uyarınca, bu belirti gidene kadar kendimi tecrit etmeyi sürdürmem gerekiyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Durumu düzelmeyen, ateş ve öksürük gibi belirtileri devam eden Johnson, 5 Nisan akşamı hastaneye kaldırılmış, durumunun kötüleşmesi üzerine de ertesi gün yoğun bakıma alınmıştı.

3 gün yoğun bakımda kalan Johnson’a oksijen tedavisi uygulandığı ancak solunum cihazına bağlanmadığı bildirilmişti.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Korona Virüsü Erkeklerde Dahamı Yaygın !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478