E-Ticarete Korona Etkisi !

Koronavirüs salgınının yayılmasının önlemek amacıyla uygulanan sosyal mesafe uygulaması, dünyada olduğu gibi yurt çapında da birçok işletmenin geçici olarak kapanmasına ve toplumun evlere kapanmasına yol açtı.

Gelişmeler yüzünden, yaklaşık 3 haftadır ofis çalışanları işlerini evden sürdürürken ve okullardaki eğitim de evlere taşındı. Süreç içinde gerekli olmadıkça sokağa çıkmama uyarılarının da etkisi ile, evdeki ihtiyaçlar e-ticaret üzerinden sağlanmaya başlandı.

Gelinen noktada, kullanıcı sayısı ve günlük teslimat sayısı artan teslimat uygulamaları hiç olmadığı kadar öne çıktı. Öyle ki, bugüne kadar bu gibi uygulamalara mesafeli yaklaşan kesim bile, koronavirüs yüzünden ev ihtiyaçlarını teslimat uygulamaları üzerinden gidermeye başladı.

Şirketin koronavirüs salgınına önlem olarak ise bir dizi önlemi hayata geçirdiği ve bu kapsamda depoların, motorların ve araçların düzenli olarak dezenfekte edildiği, ürün kabul alanlarının her gün sabunlu suyla yıkandığı, ürünlerin bulunduğu rafların ve paketleme yapılan kasa alanlarının ise her yarım saatte bir dezenfekte edildiği kaydedildi.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Dünyanın En İlginç Hayvanları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478