İstanbul’da Ramazan Pidesi Fiyatı !

11 ayın sultanı Ramazan’ın başlamasına sayılı günler kala İstanbulluların merak ettiği “Ramazan pidesi ne kadar, kaç TL?” sorusu cevabını buldu. İstanbul’da Ramazan pidesinin fiyatı bu yılda değişmedi değişmedi. Yani 2020 Ramazan pidesi fiyatı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 3 lira olacak.

İstanbul Ramazan pidesi fiyatı belli oldu.Ramazan ayının başlamasına sayılı günler İstanbul’da vatandaşların merak ettiği “Ramazan pidesi ne kadar, kaç TL?” sorusu cevabını buldu. Ramazan pidesi 2020 fiyatı geçen yılla aynı olacak. Yani İstanbul’da bu yıl 350 gram Ramazan pidesi 3 liradan satılacak.

GRAM GRAM RAMAZAN PİDESİ FİYATLARI – 2020

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, “İstanbul’un tamamında bu fiyat tarifesi geçerli olacak. Halkımızı düşünerek fiyatta bir değişikliğe gidilmedi. Vatandaşlarımız pide kuyruklarında sosyal mesafeye dikkat etsin” dedi.

Gramaja göre pide fiyatları şöyle:

– 300 gr kombine tünel pide: 2,5 TL

– 350 gr sade pide: 3 TL

– 350 gr. yumurtalı susamlı pide: 3,50 TL

– 400 gr özel tırnaklı pide: 4,00 TL

– 500 gr sade pide: 4,50 TL

– 1000 gr sade pide: 9,00 TL

İSTANBUL VALİSİ YERLİKAYA’DAN PİDE FİYATINI AÇIKLAMASI

 İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Fırıncılar Odası Başkanlar ile pide fiyatları ile ilgili toplantı yaptı. Toplantı sonrası oda başkanları ile birlikte alınan kararları açıklayan Vali Ali Yerlikaya, “Pide fiyatlarında zam yok, fiyat ve gramajlar değişmeyecek” dedi. Vatandaşların pide alırken sosyal mesafeye dikkat etmeleri uyarısında bulundu.

İstanbul Valiliğinde gerçekleşen toplantıya, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekip Avdagiç, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, İstanbul İl Ticaret Müdürü İsmail Menteşe ve İstanbul İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca katıldı. İstanbul’da ramazan pidesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi 350 gram sade pide 3 TL’den satılacak. Toplantı sonrası açıklama yapan Vali Ali Yerlikaya, pide fiyatlarında zam olmayacağını açıkladı. Fiyat ve gramajların değişmeyeceğini belirterek oda başkanları ve fırıncılara teşekkür etti.

Vali Yerlikaya açıklamada şunları kaydetti: “Kıymetli İstanbullular, hepinizi sevgiyle selamlıyoruz. Bu sabah, İstanbul Ticaret Odamız, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız, Fırıncılar Odamız, İl Ticaret ve İl Tarım Müdürümüzle beraber toplantı yaptık. Ramazan pidelerimizin niteliği, türü, gramajı ve fiyatlarının aynı kalması yani herhangi bir zam yapılmamasıyla ilgili karar verildi. Bunu sizlerle paylaşmak istedik. Oda başkanlarımıza, bütün fırıncılarımıza ramazan pidesiyle ilgili almış oldukları bu karardan dolayı tekrar teşekkür ediyorum” 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Senegal, Madagaskar’ın ürettiği ‘Kovid-19 bitkisel ilacı’nı sipariş eden ilk ülke oldu.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478