Olcay Kılavuz kimdir? Olcay Kılavuz nereli?

Olcay Kılavuz 1985 senesinde Niğde’de doğdu. Uzun yıllar Ülkü Ocakları’nda görev alan Olcay Kılavuz 2018 yılında MHP milletvekili olarak meclise girdi. Peki Olcay Kılavuz kimdir? Olcay Kılavuz nereli?

Ülkü Ocakları teşkilatları içerisindeki aktif vazifeler alan Olcay Kılavuz iki yıldan bu yana mecliste milletvekili olarak yer alıyor. Peki Olcay Kılavuz kimdir? Olcay Kılavuz nereli?

Olcay Kılavuz Özgür Özel’e neden yumruk attı?

Enis Berberoğlu ile ilgili TBMM’de yapılan oylamada CHP’li vekillerin zaman geçirmesi ile başlayan gerginlik sonrası Olcay Kılavuz’un Özgür Özel’e arkadan gelerek saldırdığı iddia edildi.

OLCAY KILAVUZ KİMDİR?

18 Ekim 1985 Niğde ilinin Çiftlik ilçesinin Azatlı kasabasında doğdu.

İlk ve orta öğretimini Niğde’de tamamladı. Faik Şahenk Anadolu Teknik Lisesi’nden mezuniyetinin peşinden Niğde Meslek Yüksek Okulu İnşaat bölümünden mezun oldu. Niğde Üniversitesi BESYO Spor Yöneticiliği bölümünde de 2015 yılında mezun olmuştur ve Spor Bilimleri alanında Yüksek Lisans eğitimini başarıyla tamamladı.

Ülkü Ocakları teşkilatları içindeetken vazifelerinden sonrasında 2006-2010 yılları içinde Niğde Ülkü Ocakları Başkanlığı yapan Olcay Kılavuz, 2010 yılında Üniversitelerden ve Orta öğretimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2011 yılında Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na atanan Olcay Kılavuz, 10 Mayıs 2012’den itibaren Ülkü Ocakları Genel Başkan vekilliğini yürütmeye başladı. 9 Aralık 2012 itibariyle Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanlığı’na atandı.

Ayrıca Ülkü Ocakları Genel Başkanı olan Olcay Kılavuz Milliyetçi Hareket Partisi’nden 24 Haziran 2018 seçimleri için Mersin’den 1. Sıra milletvekili adayı gösterilmiştir.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

2020 DGS Başvuruları Başladı – Peki Başvurusu Nasıl Yapılır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478