Ölmeden Önce Görülmesi Gereken Ülkeler

Venedik / İtalya

Resmedilesi kanalları,göz alıcı kiliseleri ve renkli evleri ve rahat mı rahat şarap barlarıyla kesinlikle dünyada eşi yok!

Sevilla / İspanya

Sevilla, turuncu çiçeklerle bezeli dar sokakları, kaleleri ve efsanevi tapas mezeleriyle İspanya’ nın incisidir.

Londra / İngiltere

Londra Dünya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri. Prestijli müzeleri, ünlü mağazaları ve büyüyen finansal önemine bakınca nedeni de gayet anlaşılıyor

Petra / Ürdün

Dünyanın bütün antik şehirleri arasında Petra’nın kendine has bir yeri var. Muazzam bir çölün ortasında, heybetli kayalara kesilerek inşa edilmiş bu yer görmeden inanılamayacak kadar güzel türden.

Roma / İtalya

Roma sokaklarında yürümek adeta dünyanın en büyük açık hava müzesinde gezinmek gibi. Güzel sanatlar, damak tadı ve onlarca tarihi anıtı dünya üzerinde Roma gibi bir arada sunan başka bir şehir daha kesinlikle yok.

Havana / Küba

Eski Havana sokaklarını keşfetmek insanı zamanda yolculuğa çıkarıyor ve klasik arabaları, denizden esen rüzgar ile evlerde pişen yemeklerin kokusu ile mükemmel bir zaman geçiriyorsunuz.

Paris / Fransa

Işıklar Şehri Paris kendinizi harika müzelere, muazzam meydanlara ve onlarca sevimli kafelere atarak tadını çıkarmanız gereken bir yer, dünyanın en romantik şehri olarak anılmasına şaşmamalı!

Pekin / Çin

Pekin, Çin’in kültürel ve tarihi başkenti olmasının yanı sıra iki önemli ve insanı hayrete düşüren yapıya de ev sahipliği yapıyor: Muazzam Yasak Şehir ve yakınındaki dağlarda bulunan Çin Seddi.

Atina / Yunanistan

Buradaki Akropol tapınağı bir çoklarının görülecek yerler listesinde en üst sıranın sahibidir, ancak şehrin güneşli sokakları, çiçeklerle bezeli meydanları ve şahane müzeleri Atina’nın Antik Kalıntılardan çok daha fazlası olduğunu gösteriyor.

Lizbon / Portekiz

Lizbon’da gerçekten de her şey var: Güneş, deniz ve şehrin Chiado ve Alfama mahallelerinde bulunan güneşli, rengarek sokaklarındaki büyüleyici ve harika atmosfer!

 Tokyo / Japonya

Tokyo doğrudan gelecekten gelmiş bir şehir gibi duruyor. Işıl ışıl olan metropol 13 milyonluk nüfusuyla alışverişin, yiyecek ve eğlence arayanların odak noktası. Tüm kalabalığa rağmen huzur dolu tapınak ve bahçeler de bulmak mümkün

İstanbul / Türkiye

Doğu ile Batı’nın buluştuğu şehir. Görkemli camiileri, hareketli çarşıları ve zengin tarihiyle İstanbul tam bir medeniyetler beşiği.

Amsterdam / Hollanda

Amsterdam yaşam kalitesi en yüksek olan yerlerden biri, Red Light District ve Van Gogh müzesini ziyaret etmiş olanların asla aklından çıkmayacak bir gerçe

Luxor / Mısır

Nil’in kıyısında bulunan Luxor, Mısır’ın en büyüleyici antik kenti. Karnak, Thebes ve Krallar Vadisi’ne olan yakınlığı ile tarih severler için kesinlikle görülmesi gereken bir yer.

Berlin / Almanya

Çok az şehir yakın tarihimizde Berlin kadar önemli bir rol oynadı ve efsanevi gece hayatı ile nezih restoranları Berlin’i modern Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri yapıyor.

Jaipur / Hindistan

Kuzeydoğu Hindistan’daki Rajasthan’ın başkenti olan Jaipur buraların en şahane saraylarına ve bahçelerine sahip. Ayrıca Hindistan’ın Taj Mahal’i de içine alan meşhur Altın Üçgeni’nin de parçası.

Viyana / Avusturya

Viyana güzel saraylar, düzenli bahçeler ve nezih kafeleriyle muhteşem bir başkent. Sürekli “Dünya’nın En Yaşanılası Şehri” olarak seçilmesi de güzelliklerinin kanıtı niteliğinde.

Singapur

İster uzun bir tatilde ister kısa bir ziyaret sırasında olsun, Singapur deneyimlenmesi gereken bir şehir. Şehirdeki ‘Küçük Hindistan’ kesinlikle görülmeli ve dünyadaki en leziz sokakta satılan yiyeceklere de zaman ayırmayı unutmayın.

San Francisco / Kaliforniya

San Francisco’yu unutacağımızı mı sandınız ? Tarihi binaları, yakınındaki doğal parkları ve rağbet gören mutfağı burayı Batı Amerika’nın yıldızı yapmaya yetiyor da artıyor

Dubrovnik / Hırvatistan

Surlarla çevrili Dubrovnik  şehri Adriyatik’in incisi ve Dünya Mirası kabul edilen Eski Şehir’i de Avrupa’daki en resmedilmeye değer yerlerden biri. Sahillerinden bahsetmiyoruz bile!

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Çıkıcak Olan PlayStation 5’in Özellikleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478