En İyi 10 Hayatta Kalma Oyunu

Sizin için seçtiğimiz 10 hayatta kalma oyununa bakalım.

10. Stranded Deep

Oyuna özel uçağımızda başlıyoruz. Belli ki zengin bir iş adamıyız. Bu zenginliği daha 5 dakika yaşayamadan uçağımız okyanusun dibini, biz de ıssız adanın kumlarını boyluyoruz. Az önce şampanya yudumlarken, şimdi bir avuç suya muhtacız.

9. Rust

Elimizde bir taş ile çırılçıplak başlıyoruz oyunumuza. Birinci önceliğimiz hayatta kalmak. Yalnız oyun çok oyunculu olduğundan dolayı, gördüğümüz her insan potansiyel düşman. Kendi üssümüzü inşa etmeden de gün yüzü görmek zor.

8. The Forest

Çocuğumuzla beraber güzel bir yolculuktayken, uçağımız “Lost” misali havada parçalanıyor ve kendimizi ıssız bir adanın ortasında buluyoruz. Uçaktan tek canlı çıkan biziz ve çocuğumuz kaçırılmasına şahit oluyoruz. Hayatta kalmanın yanı sıra, çocuğumuzu kaçıran garip yerlilerle de mücadele etmemiz gerekecek.

7. 60 Seconds

60 Seconds, diğer hayatta kalma oyunlarına göre daha tembellik edebileceğimiz bir oyun. 4 kişilik ailenin reisi olarak, nükleer patlamadan 60 saniye önce, toplayabildiğimiz her şeyi sığınağa atıyoruz. Evet buna karımız ve çocuklarımız da dahil. Neden kendileri girmiyorlar anlamış değilim. Bundan sonrası tamamen sığınakta verdiğimiz kararlara ve elimizdeki malzemelere bağlı. Sığınakta olabildiğince hayatta kalıp yardım gelmesini beklemekten başka çaremiz yok.

6. Ark: Survival Evolved

Ark, hayatta kalma işine bambaşka bir boyut kazandırıyor. Aslında genel yapı olarak diğer oyunlarla benzerlikler gösterse de, işin içine dinozorları katarak farklı bir atmosfer yaratmayı başarıyor.

5. This War of Mine

Artık hepimiz savaş oyunlarına aşinayız. Piyade, havacı, denizci, topçu. Her alanda savaşın içinde bulunduk. Savaşa sadece sivillerin gözünden bakmamıştık. Şimdi sıra onda. 3 kişilik grubumuzla temel hayatta kalma malzemelerini bularak yaşamaya çalışıyoruz. Savaşın ortasında bu ihtiyaçları bize kimse sağlamadığı için, vicdan muhasebesi yapmamızı gerektirecek olayların da içine giriyoruz.

4. The Long Dark

Yine bir uçak kazası, yine bir hayatta kalma savaşı. Bu kez pilot olarak oynadığımız oyunda, uçağımız karlarla kaplı bir Kanada kasabasına düşüyor. Kazadan sağ çıkabiliyoruz belki ama, kar fırtınaları, aç kurtlar, ayılar, dondurucu soğuk gibi engelleri de aşmamız gerekiyor.

3. Don’t Starve Together

İsterseniz arkadaşlarınızla, isterseniz de tek başınıza hayatta kalmak için mücadele edebileceğiniz, kendine has yaratıkları ve materyalleri olan bu oyun bağımlılık yapacak cinsten. Düşmanlarınızı öldürmek için domuzlardan yardım alabilir, akıl sağlığınızı korumak için ölen arkadaşınızın ruhunu evden kovabilirsiniz.

2. Subnautica

Yıldızlararası filmini izleyenler, tamamı sularla kaplı gezegeni hatırlarlar. Uzay gemimiz aynı böyle bir gezegene çakılıyor. Tamamen sularla kaplı bir dünyada, hayatta kalmak için çabalıyoruz.

1. 7 Days to Die

Hayatta kalma oyunlar içinde bir klasiktir zombiler. 7 Days to Die’da da zombilerle dolu bir dünyada, onlara dönüşmeden yaşamaya çalışıyoruz. Oyunun haritasının büyüklüğü, zombi çeşitliliği ve grafikleri bu oyunu diğerlerinden biraz daha ayırıyor.

0 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Korona Virüsü Yenen Doktor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478