Karantina Günlerinde Ailecek Oynayabileceğiniz 12 Sevimli Oyun

Corona virüsü salgını nedeniyle pek çoğumuz evlere kapandık. Bazı ülkelerde zorunlu karantina ilan edildi bazı ülkelerde ise Türkiye’de de olduğu gibi “gönüllü karantina”. Tabii ki bu süreçte eve kapananlar eğlenceli vakit geçirebilecekleri şeyler arıyor. Evde Hobi haline gelebilecek pek çok şey bulunuyor. Bunun yanı sıra da çeşitli oyunlarla karantina günlerinize eğlence katmanız mümkün. İster kutu oyunları oynayarak isterseniz de bilgisayar oyunlarıyla kendinize sanal ortamda kendinize yepyeni bir dünya yaratarak kafanızı biraz da olsun dağıtmanız mümkün. Lafı daha fazla uzatmadan sizi neşeli bir evrene götürecek ve sevdiklerinizle beraber oynayabileceğiniz oyunlara geçelim. İşte karantina günlerinde kafanızı biraz da olsun dağıtacak, aile oyunları…

1. Heave Ho!

Sevimli animasyonlar ve çarpıcı mizahı ile Heave Ho! ekip çalışması için harika bir oyun. Bu oyunda yapmanız gereken ise basit; kendinizi çıkıntılara atın, insan zinciri yapın ve yakalayabildiğiniz her şeye tutunun. Tek bir hedef var; bayrağa ulaşmadan düşmemek. Bu oyun her yaştan oyuncular için uygun ve 1 ile 4 kişi arasında oynanabiliyor.

Nerede oynanır: Heave Ho! Windows ve Nintendo Switch üzerinden oynanabiliyor.

2. Bee Simulator

Çok küçük bir bakış açısından büyük bir yolculuğa çıkın. In Bee Simulator’de oyunculara çeşitli arı görevleri veriliyor. bal yapmadan, polen toplamaya kadar eğlence ve zorluklarla dolu bu oyun özellikle bilimi seven çocuklar için ideal. Bu oyun da her yaştan kişilerin oynayabileceği bir oyun. Oyunu aynı anda en fazla 4 kişi oynayabilir.

Nerede oynanır: Bee Simulator, Windows, Xbox One, PlayStation 4 ve Nintendo Switch üzerinden oynanabilir.

3. Kirby Star Allies

Bu listede çok sayıda sevimli Nintendo oyunu var, ancak Kirby Star Allies bunların içerisinde en renklisi diyebiliriz. Seviyeleri keşfederken, düşmanları müttefiklere dönüştüren Kirby’yi 3 arkadaşınızla aynı anda oynayabilirsiniz. Son derece kolay olan Kirby Star Allies, tüm aile için sınırsız bir eğlence.

Nerede oynanır : Kirby Star Allies Nintendo Switch’te oynanabiliyor.

4. BoxBoy! + BoxGirl!


Yedek ve büyüleyici BoxBoy! + BoxGirl!, BoxBoy evreninin bulmaca deliliğini bir üst seviyeye taşıyor. BoxBoy! + BoxGirl! HAL Laboratory tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından yayınlanan bir bulmaca platform oyunu. Sınırlı hamle yapabilme şartı ve 270’den fazla bulmaca ile bu oyun kafanızı dağıtmak için ideal. Ancak BoxBoy! + BoxGirl!’ü aynı anda en fazla 2 oyuncu oynayabiliyor.

Nerede oynanır : BoxBoy! + BoxGirl! Nintendo Switch üzerinde mevcut.

5. Snipperclips

Snipperclips’in heyecanlı dünyasında; karmaşık bulmacalar geometrinin büyüsüyle çözmeniz gerekiyor. Her türlü engelin üstesinden gelmek için, birbirini mükemmel şekillere çevirebilen “kağıt” karakterler olarak bir ila üç arkadaşınızla takım kurun. Bu oyunu en fazla 4 oyuncuyla oynayabilirsiniz.

Nerede oynanır: Snipperclips, Nintendo Switch’te mevcut.

6. Wattam

Wattam Funomena tarafından geliştirilen ve Annapurna Interactive tarafından yayınlanan bir aksiyon oyunu. Wattam’ın büyülü dünyasında ilerlerken ı çiçekler, kayalar, yiyecekler, kakalar ve ev eşyaları ile güçlerinizi birleştirebiliyorsunuz. Wattam, tuhaf bir dünyada arkadaşlığın ve keşfin keyfini yaşamanıza olanak sağlıyor. Wattam en fazla iki oyuncu ile oynanabiliyor.

Nerede oynanır: Wattam, Windows ve PlayStation 4’te mevcut.

7. Stardew Valley

Aile oyunları listemizdeki bir diğer oyun da Stardew Valley. Bu çok oyunculu oyununda çiftlik kurabilir, madeni çıkarabilir ve balık tutabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla birlikte bu oyunda sosyalleşebilirsiniz. Tabii ki, işbirliği yeni zorluklar sunuyor ama her zaman oyunun keyfine varabilmek için güzel etkinlikler olacak! Stardew Valley en fazla 4 oyuncu ile oynanabiliyor.

Nerede oynanır: Windows, PlayStation 4, Nintendo Switch ve Xbox One için çevrimiçi olarak oynanabilir.

8. Dream Daddy: A Dad Dating Simulator

Bu oyun ise aslında bir ebeveyn simülatörü diyebiliriz. Bu macera da siz (oyuncu) ve kızınız Amanda, Maple Bay kasabasına taşınıyorsunuz. Orada, ise komşularınızla tanışıyor ve arkadaş olmaya çabalıyorsunuz. İçten ve tatlı olan Dream Daddy, takım olarak oynamak ve tartışmak için mükemmel bir oyun.

Nerede oynanır: Bu oyun Windows, Mac, Linux, PlayStation 4 ve Nintendo Switch’te mevcut.

9. Luigi’s Mansion 3

Luigi’s Mansion 3’de bıyıklı arkadaşımız hayaletleri yenmeli ve 17 katlı Last Resort Hotel’de arkadaşlarını bulmalı. Ürkütücü sürprizlerle dolu Luigi Mansion 3, arkadaşlarla da oynanabiliyor. Ancak. tek başına oynamak çok daha keyifli.

Nerede oynanır: Luigi’s Mansion 3, Nintendo Switch’te mevcut.

10. Untitled Goose Game

Anarşinin tuhaf bir şekli olan bu oyunda bir kaz oluyorsunuz! Ancak durum bu oldukça eğlenceli. Çünkü yerlilerin eşyalarını çalıp, küçük çocukları korkutabiliyor ve daha bir sürü yaramazlık yapabiliyorsunuz. Bu oyun çok oyunculu değil, ancak oyun içerisindeki bulmacalar için bir ekibe ihtiyacınız var! Bu nedenle bu oyun en iyi aile oyunları arasında yer alıyor.

Nerede oynanır: Untitled Goose Game Windows, Mac’te kullanılabilir, PlayStation 4, Xbox One, ve Nintendo Switch’te de oynanabilir.

11. Overcooked!

Bu mutfakta çok fazla aşçı var ama bu Overcooked’in çekiciliği! Şefinizi seçin ve bu mutfakta müşterilerden gelen siparişleri yetiştirmeye çalışın. Ne kadar mutlu konuk besleyebilirseniz, sıralamanız o kadar yüksek olur ve oyunun anlatımı o kadar hızlı ilerler. Oyun bir ekip çalışması, bu yüzden sık sık konuşun ve tetikte olun.

Nerede oynanır: Overcooked , Windows , Mac , PlayStation 4 , Linux , Xbox One ve Nintendo Switch’te kullanılabilir.

12. Animal Crossing: New Horizons


Gerçek zamanlı olarak oynanan bu hayat simülatörü, oyuncuların kendi mükemmel adalarında kendi mükemmel yaşamlarını geliştirmelerine izin verir. Oyun geliştikçe; evinizi dekore edin, şehrinizi tasarlayın, arkadaş edinin, balık tutun, eğlenin, uçun ve daha fazlasını yapın. Uzun mesafe arkadaşlarınızla bağlantı kurmak istiyorsanız, bu oyun sizin için ideal.

Nerede oynanır: Bu oyun Nintendo Switch’te mevcut.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Michael Jackson yaşıyor mu?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478