Rockstar’da Flash Ayrılık !

Rockstar’ın Kurucu Ortağı ve GTA’nın Yazarı Dan Houser Şirketten Ayrılıyor.

Rockstar Games’in kurucu ortağı olan Dan Houser’ın şirketten ayrılacağını açıkladı. Houser, Rockstar Games ile GTA, Bully ve Red Dead Redemption gibi oyuncuların gönlünde taht kuran popüler oyunlara imza atmıştı.

Grand Theft Auto, Bully ve Red Dead Redemption gibi oyunların baş yazarı olan, Rockstar Games’in kurucu ortağı Dan Houser, Rockstar ve Take-Two Games’ten ayrılıyor. Bir Rockstar Games sözcüsü, Dan Houser’ın görevini bırakacağını ancak Dan’ın kardeşi ve Rockstar Games’in diğer ortağı olan Sam Houser’ın şirketle yoluna devam edeceğini belirtti.

Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive’e göre Dan Houser, 11 Mart 2020‘de şirketten ayrılacak. Take-Two, şirketin 2020 üçüncü çeyrek mali raporunda, “Dan Houser’a katkılarından dolayı son derece minnettarız. Rockstar Games için beğeni toplayan ve ticari başarı yakalayan oyun dünyaları, tutkulu hayranlardan oluşan global bir topluluk ve gelecekteki projelere odaklanan inanılmaz yetenekli bir ekip oluşturdu.” açıklamasını yaptı.

Dan Houser, 1998’de kardeşi ile birlikte Rockstar Games’i kurmuştu.

Dan Houser, Founding Partner of Rockstar and Author of GTA ...

Houser, Grand Theft Auto 2’den Grand Theft Auto 5’e kadar neredeyse tüm GTA oyunlarında yazar olarak, Bully, Red Dead Redemption, Max Payne 3 ve Red Dead Redemption 2’de ise baş yazar olarak görev aldı. Red Dead Redemption 2‘nin Kasım 2018’de piyasaya sürülmesinin ardından 2019’un ilkbahar aylarında çalışmalarına ara verdi.

Dan Houser, 2018 yılında günümüz koşullarında GTA 6’yı yazmanın zorluğundan bahsederek, GTA 6 ile yapabileceklerinin çok net olmadığını belirtmişti. Yeni nesil konsollarla birlikte, serinin yeni oyunu gündeme gelmeye başlasa da Houser’ın ayrılığı GTA hayranlarını üzecek.

2 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

En İyi 9 Call of Duty Oyunu Oynamadan Duramayacaksınız!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478