Johnny Depp’in Sevilen Filmleri

Johnny Depp Kimdir?

John Christopher “Johnny” Depp II, 9 Haziran 1963 Amerikalı oyuncu, yapımcı ve müzisyendir. En İyi Erkek Oyuncu dalında bir Altın Küre ve bir SAG ödülü sahibidir.

Sizlere Johny Depp’in oyunculuk yaptığı, en sevilen filmlerini sırasız bir şekilde listeledik.

Karayip Korsanları

Karayipler’de korsan olan bir grup insan, lanetli olarak addedilen hazineyi, altınları çalmalarıyla canlı ve ölü insan arasında bir şekilde lanetlenerek hayatı bu şekilde yaşamaya başlarlar. Ve film, bu lanetten kurtulmaya çalışan korsanların gösterdiği çabaları, savaşları konu almaktadır.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Charlie ailesi ile zor bir şekilde geçinen fakir bir çocuktur. Tüm dünya ve Charlie, çikolata fabrikasıyla zengin olmuş Willy Wonka’nın (Johnny Depp) esrarengiz ve yıllardır kapalı olan fabrikasını merak etmektedir.

Sweeney Todd: Fleet Sokağı’nın Şeytani Berberi

Filmde karısına göz koyan güçlü bir hakim tarafından haksız yere Avustralya’ya sürgün edilen Benjamin Barker (Johnny Depp) ve onun acımasız iş ortağı ve sevgilisi Bayan Lovett’ın maceraları anlatılır.

Alis Harikalar Diyarında

İlginç bir rüyanın tekrar etmesinden dolayı bunalımda ve sevgili babasının kaybının yasında olan on dokuz yaşındaki Alice Kingsleigh, Lord Ascot’un malikanesinde verilen bahçe partisine katılır ve burada, çevresindekilerin ondan beklediklerinden sıkılmaktayken Hamish Ascot’tan istenmeyen bir evlilik teklifiyle karşılaşır. Ne yanıt vereceğini bilemezken mavi yelekli bir tavşanı takip eder ve kazara büyük bir tavşan deliğine düşer. Buradan bir ormana geçmiş olan Alice, Beyaz Tavşan, Fındık Faresi, Dodo, Konuşan Çiçekler ve Tweedledee ve Tweedledum ile karşılaşır. Onun Tırtıl Absolem’in öteden beri bahsettiği Kırmızı Kraliçe’nin Jabberwocky’sini öldürecek ve Beyaz Kraliçe’yi eski gücüne kavuşturacak olan “doğru Alice” olup olmadığı üzerine tartışırlar. Derken grup Bandersnatch ve Kupa Valesi tarafından idare edilen oyun kartından askerlerce pusuya düşürülür. Alice, Tweedledum ve Tweedledee ağaçların arasına kaçarken Vale Tırtıl’ın parşömen tomarını ve Fındık Faresi’ni çalar, diğerlerini Bandersnatch’in bir gözüyle beraber bırakır. Tweedledum ve Tweedledee sonradan Kırmızı Kraliçe’nin Jubjub Kuşu tarafından yakalanır.

Fantastik Canavarlar

1927 yılında, Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmindeki olayların üzerinden birkaç ay geçmişken Gellert Grindelwald hapisten kaçar ve büyücüleri büyü yeteneği olmayan her şeyin üstüne çıkarmak için yandaş toplamaya başlar. Onu durdurabilecek tek kişi, bir zamanlar en yakın arkadaşı olarak gördüğü büyücü Albus Dumbledore’dur. Ancak Dumbledore’un, daha önce Grindelwald’a engel olan eski öğrencisi Newt Scamander’dan yardım alması gerekecektir. Bu macera Newt ile Amerikalı dostları Tina, Queenie ve Jacob’ı yeniden bir araya getirir fakat Newt’un görevi, giderek tehlikeli ve bölünmüş bir hâl alan büyücülük dünyasında yeni tehlikelerle karşılaşacak olan dostlarının bağlılıklarını test edecektir.

Halk Düşmanları

Public Enemies 2009 yapımı film. Bryan Burrough’un Public Enemies: America’s Greatest Crime Wave and the Birth of the FBI, 1933-43 isimli kitabından sinemaya uyarlanmıştır. Yönetmenliğini Michael Mann yapmıştır. 1930’larda Büyük Bunalım döneminde geçen filmde FBI ajanı Melvin Purvis’in o zamanın ünlü suçluları John Dillinger, Baby Face Nelson, ve Pretty Boy Floyd’u durdurmaya çalışması anlatılacaktır. Christian Bale FBI ajanı Purvis’i oynarken, Johnny Depp Dillinger, ve Marion Cotillard Dillinger’ın kız arkadaşı Billie Frechette’i canlandıracaktır. Filmin çekimleri Columbus, Wisconsin’de on 17 Mart 2008’de başlamıştır. Chicago ve Wisconsin’de bazı yerlerde çekimler yapılmış ve filmin çekimleri Haziran’da sona ermiştir. Film ABD’de 1 Temmuz Türkiye’de ise 10 Temmuz 2009’da gösterime girmiştir.

Düşler Ülkesi

Finding Neverland 2004 yapımı, Akademi ödüllü ABD filmi. Johnny Depp ve Kate Winslet’ın başrollerde yer aldığı filmin yönetmenliğini Marc Forster yapmıştır. Film En İyi Uyarlama Senaryo dalında Oscar’a aday gösterilmiştir.

Karanlık Gölgeler

1760 yılında küçük oğlu Barnabas ile birlikte Joshua ve Naomi Collins çifti yeni bir hayata başlamak için İngiltere’nin Liverpool şehrinden Maine, Amerika’ya taşınırlar. Amerika’da bir liman üzerinde Collinsport isimli balıkçılık şirketlerini kurarlar ve limanın yakınına Collinwood adındaki kendi malikanelerini inşa ederler. Bir cadı olan Angelique Bouchard, Barnabas’a aşık olur ama Barnabas onu kabul etmez. Angelique’nin kalbi kırılır ve Barnabas’ı çok kıskanmaya başlar. İlk olarak Barnabas’ın anne ve babasını öldürür, ardından Barnabas’ın sevdiği kadına da büyü yapar ve kadın kendini kayalıklardan atarak intihar eder. Barnabas sevdiği kadının ölümüne çok üzülür ve kendini öldürmek için kayalıklardan atlar fakat Angelique’in yaptığı büyüyle ölümsüz bir vampir olduğunu fark eder. Aşkını kabul etmeyeceğini anlayan Angelique, Barnabas’ı kilitli bir tabutun içinde mezara hapseder. Yaklaşık iki yüzyıl sonra işçiler Barnabas’ın tabutunu açarlar ve Barnabas serbest kalır. Böylelikle Barnabas, 1972 yılının modern dünyasında yeniden dirilir.

Makas Eller

Film küçük bir kızın büyük annesine karın nasıl yağdığını sormasıyla başlar. Yaşlı kadın Edward’ın hikâyesini anlatmaya başlar… Bir mucit Edward’ı buluşunun bir parçası olarak yarattıktan sonra ona can vermek ister. Ne yazık ki ellerini tamamlayamadan önce mucit ölür. Sonsuza kadar tek başına kalmaya mahkûm olan Edward’ın hayatı Peg Boggs (Avon satış elemanı) ile tanışınca değişir. Peg onu evine götürür kıyafetler verir, o ve ailesi ile yaşamasına izin verir. Bir süre sonra Edward Peg’in kızı Kim’den hoşlanmaya başlar. Bu yüzden sürekli Kim’in sevgilisi ile sorunlar yaşar. Hayatını insanların saçlarını keserek ve komşuların bahçelerindeki çalılara şekil vererek geçiren Edward’ın, Kim’in sevgilisi yüzünden başı derde girer. Hırsızlık suçu ile yargılanan Edward’a artık tüm komşular sırt çevirmiş ve tek bir hatasını beklemekteydiler.

Cry Baby

Tüm kızları ardından sürükler, ona bir damla gözyaşı yeter. Wade okulun en haytası ama aynı zamanda en cool’udur; yeteneklidir ama kötüdür de. Fakat güzel ve zengin Allison Vernon-Williams’ın hayatına girmesiyle, rock müzik, hızlı arabalar ve güzel kadınlarla dolu dünyanın içine girerek kontrolünü kaybeder. 1950’lerin gençlik müzikallerinin parodisi olan Cry-Baby, kült filmler arasında yerini almıştır.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Türkiyenin Harikaları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478