Sinema Salonlarının Tozunu Attırmış En İyi 10 Yarış Filmi Sizlerle !

10 – Hızlı ve Öfkeli 6 (2013) – IMDB Puanı : 7,1

Ajan Hobbs, Dominic ve Brian’ı azılı bir suçlu ekibi yıkmak için görevlendirir. Dominic Toretto ekibini tekrardan kurmaya çalışırken aynı zamanda öldüğünü sandığı eski sevgilisi Letty’nin de geri döndüğünü görecektir.

9 – Hızlı ve Öfkeli 7 (2015) – IMDB Puanı : 7,2

Dominic Toretto ve ekibi bu sefer karşısında kardeşinin intikamını almak için her şeyi yapabilecek Deckard Shaw’ı (jason statham) bulur. Fast & Furious serisi artık sadece arabalar ve yarışla ilgili olmaktan çıkarak kendini tamamen bir aksiyon serisi olarak kanıtlamıştır.

8 – The 24 Hour War (2016) – IMDB Puanı : 7,3

1960’ların başında Henry Ford ve Enzo Ferrari, Le Mans pistinde eşi benzeri görülmemiş bir çatışmaya girdiler. Bunun sonucunda bazı sürücüler hayatlarını kaybederken aileler neredeyse yok olma sürecine girdi, böylece yarış dünyası da kökünden bir değişikliğe uğradı.

7 – Veloce come il vento (2016) – IMDB Puanı : 7,3

Giulla, bu sporda gelecek vaat eden bir sürücüdür. Hayatı trajik bir olaydan sonra rayından çıkınca tek umudunun abisi olduğunu görür. Abisi eski bir ralli şampiyonu olmasına rağmen bir uyuşturucu bağımlısıdır.

6 – Hızlı ve Öfkeli 7 (2011) – IMDB Puanı : 7,4

Dominic Toretto ve sokak yarışçılarından oluşan ekibi son işleri olarak gördükleri bir soygunu başarırlarsa özgürlüklerini de satın alabileceklerdir. Ancak onları Ajan Hobbs (Dwayne Johnson) ve Rio şehrindeki neredeyse her suçlu durdurmaya çalışacaktır

5 – Tam Gaz (2017) – IMDB Puanı : 7,6

Hayatını soygunlarda şoför olarak çalışarak kazanan genç ancak usta Baby’nin sevdiği insanların canı riske girince sürüş yeteneği dışında da kabiliyetlerine güvenmesi gerekecektir. Ünlü İngiliz yönetmen Edgar Wright‘ın yazıp yönettiği filmde Jamie Foxx, Jon Hamm ve Ansel Elgort gibi yıldız isimler kadroyu oluşturmaktadır.

4 – One (2013) – IMDB Puanı : 8,0

1 film

Grand Prix yarışlarının popülerliğinin en üst seviyede olduğu dönemi anlatan belgesel 1, Formula 1’in karizmatik, cesur ve korkusuz pilotlarını konu almıştır. Ayrıca güvenlik önlemlerinin alınmadığı zamanda bu sisteme karşı gelip can güvenliklerinin önemini vurgulayan ve sporu değiştiren pilotları da bu hikayeye eklemiştir.

3 – Zafere Hücum (2013) – IMDB Puanı : 8,1

1970’lerde yakışıklı ve kadınların sevgilisi James Hunt ile hayatını sadece arabalara ve yarışmaya veren Niki Lauda’nın ilişkisini anlatmaktadır. İkili yarış pisti ve dışında da rekabet içinde olmalarına rağmen zamanla birbirlerine saygı duymaya başlamıştır. Başrolleri Chris Hemsworth ve Daniel Brühl paylaşırken, filmin yönetmen koltuğuna tecrübeli yönetmen Ron Howard oturmuştur.

2 – Truth in 24 (2008) – IMDB Puanı : 8,2

Bu belgesel, Le Mans pistinde Audi ekibinin üst üste beşinci galibiyeti için perde arkasında neler yaptığını gösteriyor. Mühendislerin strateji üretme süreçleri ve sürücülerin zorlu çalışmaları gibi daha önce kameralar tarafından görülmeyen anlara da yer veriyor. Ayrıca devam belgeseli olarak çekilen Truth in 24: Every Second Counts filmini Audi’nin YouTube kanalından ücretsiz bir şekilde izleyebilirsiniz.

1 – Senna (2010) – IMDB Puanı : 8,5

Formula 1’de yarıştığı dönemde en başarılı pilotlardan biri olan Brezilyalı Ayrton Senna’nın hayatını anlatan belgesel, 34 yaşında hayatını kaybettiği kazayla da ilgili detaylar sunmaktadır.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Hız ve Adrenalini Evinize Getiren En İyi 10 Yarış Oyunu Sizlerle !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478