Cep Telefonu Radyasyon Yayar mı?

Yapılan bir araştırmada, cep telefonların yaydığı radyasyon miktarının uluslararası kuruluşların belirlediği ve şirketlerin belirttiği miktardan ortalama üç kat fazla olduğu belirlendi

Cep telefonlarının mikrodalga aralığında elektromanyetik radyasyon yayması ve dünya çapında muazzam ölçüde artan kablosuz ağ kullanımı sağlık kaygılarını beraberinde getirdi. Bu kaygılar insan ve hayvan bedenlerinde elektromanyetik radyasyonun etkisi üzerinde çalışmaları artırdı.

Mobil iletişim terminolojisinde, kapsama alanlarının baz istasyonlarına paylaştırılmak üzere hücrelere bölünmesine hücresel telefon sistemi olarak adlandırılıyor. Cep telefonları 2.5Ghz mikrodalga aralığında elektromanyetik radyasyon yaymakta.

“Spesifik enerji yayma hızı” isminde olan ölçek, telefonların kg başına yaktıkları watt kıymetini ortaya koyuyor. Çevreci organizasyonlar telefonların 0,60 watt (W) değerinin altında radyasyon yayması gerektiğini korumak için çaba sarfediyor. Absorption Rate – Özgül Soğurma Oranı anlamındaki SAR, akıllı telefonların vücuda yaydığı radyasyon miktarını simgelemektedir.

Cep telefonu mükemmel bir iletişim cihazıdır. Mobil radyasyon etkileri ancak uzun süre kullanım sonucu ortaya çıkar. İletişim amaçlı kontrollü kullanım her zaman daha güvenlidir. SAR değeri 2 watt’ın altındaki cep telefonları tamamen güvenli olarak nitelense de bu konuda daha az vaka çalışması olmasına sebebiyle, ihtiyatlı olmak her zaman iyidir. Cep telefonunu eğlence cihazı değil, bir iletişim cihazı olarak düşünmeye çalışın. Konuşmuyorsanız bile, cep telefonu en güçlü sinyali olan baz istasyonuyla bağlantıyı korumak için güçlü sinyaller yaymaktadır.

Cep telefonlarını 10 dakikadan fazla kesintisiz olarak kullanmayın. Görüşme sırasında, cep telefonu en güçlü baz istasyonu ile bağlantıyı korumak için yüksek enerji dalgaları yayacaktır.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Avustralya Deve Kuşu Savaşı “Büyük Deve Kuşu Savaşı”

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478