Hyundai da logo kervanına katıldı!

Hyundai, dünya çapında iyi görünümlü ve zengin özelliklere sahip otomobilleriyle tanınıyor. Bunun yanında değişmez klasik logosu da akıllara çoktan kazınmış durumda. Corona virüsü salgınına karşı tavrını göstermek isteyen otomobil devi, diğer otomobil şirketleri Audi, Mercedes-Benz ve Volkswagen gibi logosunu baştan tasarlayarak bu kervana katıldı.

El sıkışmaktan, dirsek tokalaşmasına

Yeni tasarlanan logo, tokalaşan iki kişiyi temsil ediyor. Bu tasarım, otomobil üreticisinin müşteri memnuniyetine yüksek saygı gösterdiğine dair bir işaret. Şirket, salgına uyarlamış olduğu yeni logosunda, Corona virüsü önlemleri kapsamında sosyal mesafeye ithafen dirsek selamlaşmasını göstermiş.

Şirket tarafından sosyal medyada yayınlanan fotoğraflardan birinde, markanın baş harfi H, el sıkışan iki insanın sembolüne dönüşüyor. İşte bu, klasik Hyundai logosunun ilk temsil ettiği anlam. Diğer fotoğrafta ise baş harf H, akıllıca düşünülerek dirsek selamlaşmasına dönüyor. Hyundai konuyla ilgili olarak “Logomuzun el sıkışan iki kişiyi temsil ettiğini biliyor muydunuz? Sosyal mesafenin güvenliğimiz için önemli olması nedeniyle logoyu yeniden tasarladık.” açıklamasında bulundu.

Hyundai, diğer otomobil devlerinden farklı bir tasarım yolu izledi

Dirsek selamlaşması, şu sıralar el sıkışmak yerine kullanılan en popüler selamlaşma yöntemi. Öyle ki gençler arasında yaygın olarak kullanılan bu hareket bazı dünya liderleri tarafından bile kullanılıyor. Hyundai’nın yeniden tasarlanan logosu temiz ellerin mesajını yaymanın akıllı bir yolu olsa da, dünyadaki diğer bazı otomobil üreticileri Corona virüsü pandemisiyle en iyi mücadele yöntemi olarak “mesafe” yi vurguluyor.

Logoda mesafeyi gerçek anlamda kullanan şirketlerden biri olan Audi, birbirine bağlı dört halkası arasında boşluk bırakarak sosyal mesafe mesajını vermişti. Aynı şekilde Mercedes de ikonik yıldızını küçülterek dış daireden ayırdı. Volkswagen ise V harfi ile W harfini birbirinden ayırmıştı.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Ücretsiz Maske Başvuruları E-Devlet Üzerinden Yapılacak

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478