2020 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar

Mount & Blade II: Bannerlord: 

Mount & Blade II: Bannerlord: Savaş boruları çalar, kuzgunlar toplanır. İç savaş koca bir krallığı yıpratır. Sınırların ötesinde yeni krallıklar yükselir. Kılıcını kuşan, zırhını giy, adamlarını topla ve şan kazanmak için Kalradya savaş alanlarına atıl. Egemenliğini kur ve eskisinin küllerinden yeni bir dünya yarat.

 • Geliştirici: TaleWorlds
 • Yayıncı: TaleWorlds
 • Platformlar: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One
 • Tür: Orta Çağ Temalı Rol Yapma Oyunu

Watch Dogs: Legion

Watch Dogs serisinde ki üçüncü taksit ve Watch Dogs 2’nin devamı olacak. Oyun, açık bir dünya olarak tasarlanmış Londra’nın kurgusal bir temsili içinde yer almaktadır ve üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanabilir. Oyunun ayarlarında alınabilecek ve bir oyun sırasında kalıcı olarak kaybedilebilecek birden fazla karakteri kontrol etme özelliğine sahiptir. Oyun ayrıca biren fazla dört oyuncunun birlikte çalışmasına olanak tanıyan kooperatif çok oyunculu . Microsoft Windows , PlayStation 4 , PlayStation 5 , Xbox One , Xbox Series X ve Stadia için piyasaya sürülecek .

Oyunun öyküsü, hacker grubu DedSec’in Londra şubesinin, ctOS olarak bilinen gelişmiş gözetim sistemi sayesinde Birleşik Krallık’ın kontrolünü ele geçiren otoriter bir rejimle mücadele çabalarına odaklanıyor . Buna yardımcı olmak için DedSec, şehri bir direniş gücü olarak kurtarmak için şehrin dört bir yanından müttefikleri işe alır. Oyundaki her karakterin kendi arka planı ve beceri seti olacak ve hikaye ilerledikçe oyunun anlatımı üzerinde daha dinamik bir etki sağlayacaktır.

 • Geliştirici: Ubisoft Toronto
 • Yayıncı: Ubisoft
 • Platformlar: Microsoft Windows , PlayStation 4 , PlayStation 5 , Xbox One , Xbox Series X, Stadia
 • Tür: Aksiyon-macera oyunu

Cyberpunk 2077

CD Projekt tarafından geliştirilen ve yayınlanan yeni bir rol yapma video oyunudur . 17 Eylül 2020’de Microsoft Windows , PlayStation 4 , Stadia ve Xbox One için piyasaya sürülmesi planlanıyor. Cyberpunk serisinden uyarlanmış,altı ayrı bölgeye sahip açık bir dünya olan distopik Night City’de gerçekleşiyor. Oyuncular kişiselleştirilebilir paralı asker V’nin rolünü birinci şahıs bakış açısıyla, hackleme ve makineler de beceriler, menzilli silah cephaneliği ve yakın dövüş seçenekleri sunuyorlar. Hem ölümcül hem de ölümcül olmayan oyunlar mümkündür.

Cyberpunk 2077 , stüdyodaki önceki oyun The Witcher 3: Wild Hunt’ da çalışan sayıyı aşan yaklaşık 500 kişiyle REDengine 4 oyun motoru kullanılarak geliştirildi . Wrocław , Polonya’da yeni bir bölüm başlattılar ve üretime yardımcı olmak için Digital Scapes, Nvidia ve QLOC ile ortaklık kurdular . Cyberpunk yaratıcısı Mike Pondsmith bir danışman ve aktör Keanu Reeves’in başrolü var. Filmin müzikleri arasında Reddedilen , Grimes , Run the Jewels , A $ AP Rocky , Gazelle Twin, Ilan Rubin , Richard Devine , Nina Kraviz , Ölümcül Hunta, Rat Boy ve Tina Guo.

 • Geliştirici: CD Projekt
 • Yayıncı: CD Projekt
 • Platformlar:  Microsoft Windows , PlayStation 4 , Stadia ve Xbox One
 • Tür: Rol yapma

Dying Light 2

Techland tarafından geliştirilen ve Techland Publishing tarafından yayınlanan yeni bir hayatta kalma korku aksiyonu rol yapma oyunudur . Oyun Microsoft Windows , PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülecek. Oyun 2015 Dying Light’ın devamı niteliğindedir.

Açık bir dünya birinci şahıs zombi kıyamet temalı aksiyon rol yapma oyunu. Oyun Dying Light’dan 15 yıl sonra başlıyor ve çeşitli parkur becerileri ile donatılmış Aiden Caldwell adında yeni bir kahramanı oynuyor . Oyuncular, şehirde hızlı bir şekilde gezinmek için tırmanma çıkıntıları, kayma, kenarlardan fırlama ve duvar koşusu gibi eylemler gerçekleştirebilir. İlk oyundan bu yana iki kattan daha fazla parkur hareketi eklendi, bazıları şehrin belirli bölgelerine özel. Bir kanca ve bir yamaç paraşütü gibi araçlar ayrıca şehirdeki enine yardımcı olur. Aiden, ölümsüzlüğünü yıkmak için de kullanabilir. Oyun çoğunlukla yakın dövüş tabanlıdır ve çoğunluğu yakın dövüş silahları kullanarak savaşmaktadır. Yakın dövüş silahlarının sınırlı bir ömrü vardır ve oyuncu dövüşte yakın dövüş silahlarını ne kadar uzun süre kullanırsa bozulacaktır. Yaylı tüfek , av tüfeği , mızrak gibi uzun menzilli silahlar da kullanılabilir. Silahlar, zanaat parçaları için silahların parçalanmasıyla bulunabilen farklı planlar ve bileşenlerle yükseltilebilir. Aiden ayrıca enfeksiyon nedeniyle insanüstü becerileri de kullanabilir. Yeni zombiler eklendi. İlk oyun gibi, zombiler güneş ışığına maruz kaldıklarında yavaşlar, ancak geceleri daha agresif ve düşmanca olurlar.

 • Geliştirici: Techland
 • Yayıncı: Techland Publishing
 • Platformlar: Microsoft Windows , PlayStation 4 ve Xbox One
 • Tür: Korku, aksiyon, rol yapma

Half-Life: Alyx

Valve tarafından geliştirilen ve yayınlanan birinci şahıs nişancı sanal gerçeklik oyunudur. Half-Life 2: Episode Two’dan sonra yayınlanmış ilk Half-Life oyunudur. Konusu Half-Life ile Half-Life 2 arasında geçmektedir. Oyuncular, Alyx Vance’i o ve babası Eli Combine’lar ile savaşırken kontrol eder. Valve tarafından “amiral gemisi” VR oyunu olarak nitelendirilen Source 2 motoru kullanılarak geliştirilmiştir ve tüm PC uyumlu VR kulaklıklarını destekler. 

Half-Life: Alyx sanal gerçeklik (VR) oynanışı etrafında tasarlandı. Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Oculus Quest ve Windows Karışık Gerçeklik dahil tüm PC uyumlu VR kulaklıkları destekler. Valve, oyunun VR merkezli bir oyun için geliştirildiğini ve bu nedenle VR olmayan bir sürüm için planlarının olmadığını söyledi. Half-Life: Alyx, Steam Workshop aracılığıyla kullanıcı modlarını da destekleyecektir.

Oyun, Gordon Freeman’ın Half-Life 2’ye dönmesinden önce gerçekleşir. Oyuncular, Freeman’ın müttefiki Alyx Vance’yi, kendisi ve babası Eli Vance, Dünya’yı fethetmiş yabancı bir imparatorluk olan Combine ile savaşırken kontrol eder.Tasarımcı David Speyrer, bunun bir epizodik oyun veya yan hikaye olmadığını, ancak Half-Life 2 ile aynı uzunluktaki “Half-Life hikayesinin bir sonraki kısmı” olduğunu söyledi. Oyuncular malzemeleri almak, arayüzleri kullanmak, nesneleri fırlatmak ve savaşa katılmak için VR kullanıyorlar. Half-Life 2’nin yerçekimi silahı gibi, oyunun bir başka temel unsuru da oyuncuların yer çekimini manipüle etmelerine izin veren “Grabbity Gloves”. Keşif, bulmaca, dövüş ve hikâye gibi geleneksel Half-Life unsurları da öne çıkıyor.

 • Geliştirici: Valve 
 • Yayıncı: Valve 
 • Platformlar: PC uyumlu VR kulaklıklarını destekler.
 • Tür: Dövüş

Final Fantasy VII Remake

Square Enix tarafından geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunudur . Oyun 1997 PlayStation oyunu Final Fantasy VII’nin bir versiyonudur Square Enix, oyunu çok bölümlü bir dizi olarak piyasaya sürmeyi planlıyor, ilk giriş 10 Nisan 2020’de PlayStation 4 için piyasaya sürülecek ve bir yıl boyunca zamanlanmış münhasırlık olacak.

Oyuncular, paralı asker Cloud Strife’yi kendisi ve eko-terörist grubu AVALANCHE , gezegenin yaşam özünü bir enerji kaynağı olarak kullanmaktan kaynaklanan bozuk Shinra mega şirketiyle savaşırken kontrol ediyor . Oyun, Kingdom Hearts’a benzer gerçek zamanlı aksiyonu diğer stratejik unsurlarla birleştirir.

Remake, yıllar süren hayran istekleri ve söylentileri sonrasında açıklandı. Yönetmen olarak karakter tasarımcısı Tetsuya Nomura ve yapımcı olarak yönetmen Yoshinori Kitase , yazar Kazushige Nojima ve müzik bestecisi Nobuo Uematsu da dahil olmak üzere kilit personel geri döndü . Ayrıca içerik eklediler ve gerçekçilik ile stilizasyonu dengelemek için karakterleri yeniden tasarladılar.

 • Geliştirici: Square Enix 
 • Yayıncı: Square Enix 
 • Platformlar: PlayStation 4 
 • Tür: Aksiyon

The Last of Us Part II

Naughty Dog tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment for PlayStation 4 tarafından yayınlanan yeni bir aksiyon-macera oyunudur. The Last of Us(2013)olaylarından beş yıl sonra, oyuncular kıyamet sonrası Amerika Birleşik Devletleri’nde gizemli bir tarikatla çatışan 19 yaşındaki Ellie’yi kontrol eder. Oyun hayatta kalma korku unsurları içerir ve üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanır.

The Last of Us Part II yaklaşan bir aksiyon-macera hayatta kalma korku oyunudur ve üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanır .Oyuncular , Cordyceps mantarının mutasyona uğramış bir türü tarafından enfekte olmuş düşman insanlara ve yamyamlık yaratıklara karşı savunma yapmak için ateşli silahlar, doğaçlama silahlar ve gizlilik kullanabilirler . Bölüm II’ de ki oyun mekaniği de selefi The Last of Us ile genişledi . In Bölüm II oyuncu karakter atlama tarafından yüksek avantajlı noktalarını ulaşmak mümkün ve daha çevik Ellie olarak oynarken tırmanarak daha da çevreyi geçebilirler. Oyuncular düşman düşmanlardan kaçmaya eğilimli olarak da emekleyebilirler.

 • Geliştirici: Naughty Dog
 • Yayıncı: Sony Interactive Entertainment
 • Platformlar: PlayStation 4
 • Tür:  Aksiyon, macera

Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine

Ubisoft Montreal’de yeni bir ekip tarafından geliştirilen Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine, Rainbow Six Universe’nin geleceğinde birkaç yıl geçiriyor. Rainbow Operatörleri, insan konukçulara ve çevresine bulaşan tamamen yeni bir mutasyona uğramış uzaylı parazitine karşı karşıya gelecekler.

 • Geliştirici: Ubisoft Montreal
 • Yayıncı: Ubisoft
 • Platformlar: PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X, Microsoft Windows
 • Tür: Aksiyon-Macera, FPS

Halo Infinite

Microsoft Windows için Xbox Game Studios , Xbox One ve Xbox Series X dahil 4. nesil Xbox modelleri tarafından yayınlanan 343 Industries ve SkyBox Labs tarafından ortaklaşa geliştirilen yeni bir birinci şahıs nişancı video oyunudur . Oyun 2020 sonunda piyasaya sürülecek ve Halo serisinin altıncı ana girişi olacak. O hikayesi devam Master Chief , “Reclaımer Saga” üçüncü bölümünde olarak Aşağıdaki Halo 5: Guardians ve aynı zamanda kahramanı Master Chief ile franchise’ın altıncı ve muhtemelen son oyunu olacak. 

Halo Infinite’ın hikayesi “çok daha insani” olacak, Master Chief Halo 5: Guardians’tan daha merkezi bir rol oynuyor .  E3 2018 fragmanı, hikayenin bir Halo halkasına yerleştirileceğini belirtti ve Halo 2 ve Halo 3’te görülen tasarıma geri dönmek için Master Chief Mark VI zırhının tasarımını sergiledi.

 • Geliştirici: 343 Industries, Skybox Labs
 • Yayıncı: Xbox Game Studios
 • Platformlar: Xbox One, Xbox Series X, Microsoft Windows
 • Tür: Aksiyon-Macera, FPS

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Hardsuit Labs tarafından geliştirilen ve Paradox Interactive tarafından yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma video oyunudur . Set Beyaz Kurt Yayıncılık ‘ın Karanlık Dünyası , oyun Beyaz Kurt dayanmaktadır masa rol yapma oyunu Vampir: Masquerade 2004 video oyunu için devamı Vampirle: Masquerade – Bloodlines . Hikaye, nispeten zayıf vampir yeteneklerine sahipince kanlı bir vampir olarak öldürülen ve canlanan 21. yüzyıl Seattle’ın da bir insanı takip ediyor.

Bloodlines 2 esas olarak bağlamsal faaliyetler için üçüncü kişiye dönüşümlü olarak birinci şahıs bakış açısıyla oynanır . Oyuncu, karakterini daha sonra beş Tam-kan klanından birine katılmadan önce üç ince kanlı disiplinden (benzersiz ve yükseltilebilir güçlerden) birini atar. 

 • Geliştirici: Hardsuit Labs 
 • Yayıncı: Paradox Interactive 
 • Platformlar:  Microsoft Windows , PlayStation 4 ve Xbox One
 • Tür: 

Marvel’s Avengers

Crystal Dynamics ve Eidos Montréal tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan yaklaşan bir aksiyon-macera video oyunudur. Marvel Comics süper kahraman ekibine bağlı Avengers, uzun zamandır devam eden çizgi roman mitolojisinden ve diğer medyadaki uyarlamalardan ilham alıyor. Oyun 4 Eylül 2020’de Google Stadia, Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülecek.

Oyun, tek oyunculu bir deneyim olarak çevrimdışı oynanabilir veya oyunun belirli yönleri boyunca dört kişiye kadar çevrimiçi olabilir. Kostümler “Marvel evreninin tüm köşelerinden” elde edildi ve ayrıca DLC olarak satın alınabilir. Oyuncular ayrıca yeni bölgeler ve karakterler içeren ücretsiz güncellemeler alabilecekler.

 • Geliştirici: Crystal Dynamics, Eidos Montréal 
 • Yayıncı: Square Enix
 • Platformlar:  Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One
 • Tür: 

Skull & Bones

Skull & Bones , açık bir dünya ortamında kurulan ve üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan taktiksel bir aksiyon oyunudur .  Oyuncular kişiselleştirilebilir bir korsan kaptanının kontrolünü ele geçirir, ve Hint Okyanusu’nu kendi başlarına yelken açmayı seçebilir ve tek oyunculu bir kampanyaya başlayabilir veya müttefik olmak için beşe kadar oyuncu toplayabilir içinde oyuncu karşı oyuncunun İhtilaflı Sularında oyun. 

Rüzgar konumlandırması savaşta avantaj sağlamak için değerlendirilebilir. Oyuncular oyun boyunca silahları havan topu , borda topu ve roket gibi savaşları , fırkateynler ve brigantinler gibi ek gemiler toplayabilirler . Gemiler kaba kuvvetle yüklenebilir ve gemiye binebilir. Verilen hasar oranı sağlık barı tarafından ölçülür. Temel bir bileşen, iki oyuncu grubunun hazine avında zenginliklerini daha fazla biriktirmek için zorlandığı çok oyunculu mod Loot Hunt’dur. Verilen her gemi karga yuvası gözetleme noktası olarak kullanılmak üzere ölçeklendirilebilir, ve spyglasseslar da kullanılabilir.  Mikroişlemler ek bir özellik olacaktır.

 • Geliştirici: Ubisoft Singapur
 • Yayıncı: Ubisoft
 • Platformlar:  Microsoft Windows , PlayStation 4 ve Xbox One 
 • Tür: 

Doom Eternal

Oyuncular bir kez daha rolünü üstlenirler Doom Slayer , şeytani güçleri savaşıyor eski savaşçı Hell bir mesafede, birinci şahıs perspektifinden . Oyun , selefinin “ileri itme” mücadelesine verdiği önemi devam ettirerek , oyuncuyu sağlık, cephane ve zırh elde etmek için saldırgan bir şekilde düşmanlarla meşgul olmaya teşvik ediyor. Oyuncunun Combat Shotgun, Super Shotgun, Heavy Cannon, Rocket Launcher, Plazma Rifle, BFG 9000 ve Ballista gibi çeşitli ateşli silahlara erişimi var . Elektrikli testere, “Pota Kılıcı ” enerji kılıcı gibi yakın muharebe silahları ve “Doomblade” adı verilen geri çekilebilir bir kol bıçağı da kullanılabilir. Kol bıçağı, her zaman ekstra sağlık bırakan çok çeşitli hızlı ve şiddetli “zafer öldürme” infazları için fırsat sağlar. Süper Av Tüfeği artık hem savaş senaryolarında hem de çevresel navigasyon da çengelli bir kanca işlevi gören oyuncuyu bir düşmana sapan “Et Kancası” ile donatılmıştır , ancak kendisini sadece düşmanlara bağlayabilir. Doom Slayer’ın zırhı artık el bombaları ve buz bombaları yapabilen omuza monte edilmiş bir Ekipman Başlatıcısı içeriyor. Yeni Alev Belch ile düşmanları ateşe vermek her zaman zırhlı kamyonları düşürürken, motorlu testere ile düşmanları öldürmek mühimmat düşürür. Duvar tırmanışı, kısa çizgi hareketleri ve sallanabilecek yatay çubuklar gibi yeni hareket mekaniği de tanıtıldı.

 • Geliştirici: id Software, Panic Button Games
 • Yayıncı: Bethesda Softworks
 • Platformlar:  PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Stadia, IBM PC Uyumlu, Microsoft Windows
 • Tür: 

Resident Evil 3 Remake

Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan yaklaşan bir hayatta kalma korku oyunudur. Bu bir olan versiyonu arasında Nemesis: Resident Evil 3 (1999) ve aşağıdaki Jill Valentine ve Carlos Oliveira onlar hayatta girişimi olarak zombi kıyamet akıllı tarafından avlanmış ise biyolojik silahla Nemesis . 3 Nisan 2020’de Windows , PlayStation 4 ve Xbox One’da piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ayrıca çevrimiçi çok oyunculu mod olan Resident Evil: Resistance var .

Resident Evil 3 , 1999’da PlayStation için piyasaya sürülen bir hayatta kalma korku oyunu olan Resident Evil 3: Nemesis’in bir versiyonudur. Tank kontrollerini ve sabit kamera açılarını kullanan orijinalin aksine , remake , 2019 Resident Evil’e benzer üçüncü şahıs nişancı oyununa sahiptir. 2 versiyon .Ayrıca , dört oyunculu bir takımı tuzaklar, düşmanlar ve diğer tehlikeler yaratabilecek bir “beyni” karşı koyan bir çevrimiçi çok oyunculu mod olan Resident Evil: Resistance’ı da içeriyor .

 • Geliştirici: Capcom
 • Yayıncı: Capcom
 • Platformlar:  PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows
 • Tür:  Hayatta kalma, korku

Senua’s Saga: Hellblade II

Hellblade: Senua’nın Kurbanı iki tür oyuna ayrılmıştır: ilki Senua’nın özgürce yürümesine ve çevresi ile etkileşime girmesine izin verir. Senua bir yerden başka bir yere giderken bu bölümler ya seslendirme yoluyla hikayeye odaklanır ya da ilerlemek için bir tür bulmaca ya da zorluğun çözümü. Durumu nedeniyle diğer insanlardan farklı görme eğilimi nedeniyle, “odak” olarak bilinen bir kapasiteyi kullanarak bulmaca ile ilgili olayları tetikleyebilir. Oyun boyunca gizlenen totemlere odaklanırsa, arkadaşı Druth’un Norsemen’in öykülerini anlatan bir sesle anısını tetikler ; kırk dördünü aktif hale getirmek, oyunun doruk noktasından kısa bir süre önce, Druth’un arka planında uzanan bir bonus cutscene tetikler. Birkaç alanda , Senua ölmeden önce güvenli bir bölgeye ulaşmak veya çevresinin yapısını değiştirmek için odak yeteneğini kullanmak gibi kendi özel mekaniği veya denemeleri bulunmaktadır.

 • Geliştirici: Ninja Theory
 • Yayıncı: Ninja Theory
 • Platformlar:  PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft Windows
 • Tür: 

1 0 0 0 0 0
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

HAYRANLARINA PARA DAĞITTI !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478