Directx 12 Ultimate

2018 yılında, GeForce RTX grafik kartları çok sayıda ‘ dünyanın ilk’ grafik teknolojileriyle piyasaya sürüldü : donanım hızlandırmalı ışın izleme, Değişken Hız Gölgeleme, Mesh Gölgeleme ve daha fazlası. Bu teknolojiler, 2002’de programlanabilir gölgelendiricilerin icadından bu yana grafiklerde en büyük sıçramayı temsil ediyor ve oyunlara sinema kalitesinde yansımalar, gölgeler ve ışık getiriyor.

DirectX 12 Ultimate, geliştiricilere, zamandan tasarruf sağlayan ara katman yazılımı ile desteklenen, hedeflenmeye hazır ve hazır araçlar ve örnekler için geniş, çok platformlu bir donanım tabanı sağlar. Bu, oyun geliştirmeyi daha hızlı ve daha kolay hale getirir ve daha fazla geliştiricinin bu yenilikçi teknolojileri oyunlarına eklemesini sağlar. Birçok geliştirici zaten bu teknolojileri içeren yeni nesil deneyimleri hazırladı – nakliye veya duyurulmuş 30’dan fazla DirectX Ray Tracing oyunu var ve şimdi DirectX 12 Ultimate’ın piyasaya sürülmesiyle, bunların benimsenmesi hızla artmaya hazırlanıyor.

Microsoft, GeForce RTX’in yenilikçi teknolojilerini çok platformlu, yeni nesil oyunlar için standart olarak kodlayan yeni grafik API’ları olan DirectX 12 Ultimate’ı duyurdu.

DirectX Raytracing, oyunlarda gerçek ışığı simüle ederek, çevresel aydınlatma, yansımalar ve gölgeler gibi efektlerde çok gerçekçi ve güzel görünen grafikler ortaya çıkmasını sağlar. GeForce RTX GPU’lar en başından Ray Tracing’in gerektireceği iş yükünü karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Yalnızca GeForce RTX ekran kartlarında bulunan özelleştirilmiş RT çekirdekleri saniyede milyarlarca ışınlık bir performans ve DXR destekli oyunlar ve uygulamalarda 3 kata kadar daha yüksek kare hızı sunar. Bu, gerçek zamanlı Ray Tracing’i ilk defa mümkün kılıyor.

VRS, GeForce RTX GPU’lar tarafından kullanılan ve bir sahnenin farklı kısımları için farklı gölgeleme hızları kullanarak performansı artıran bir görüntü oluşturma tekniğidir. VRS, hareketi ve renk değişimini kare bazında ölçerek gökyüzü kaplamaları ve duvarlar gibi ihtiyaç olmayan karelerde gölgeleme hızını akıllıca azaltan NVIDIA Uyarlanır Gölgelendirme’yi destekler. VRS ayrıca sanal gerçeklik oyunlarında seçmeli görüntü oluşturma için de kullanılabilir. Bu, baktığınız yeri daha ayrıntılı oluştururken çevrenizde bulunan ve odaklanmadığınız yerleri daha az detaylı olarak oluşturur.

Bir açık dünya oyunu oynadıysanız, ayrıntı düzeyini artırdığınızda ortamdaki her nesne için çizim istekleri gönderilmesi nedeniyle CPU üzerinde fazla yük oluşacağını ve bunun da performansı gerçekten olumsuz etkileyebileceğini bilirsiniz. Örgü Gölgelendirme ile GPU, nesneler için ayrıntı seviyesi seçimini ve mozaiklemeyi akıllı olarak kontrol ederek yüz binlerce nesne içeren zengin açık dünyalar oluşturulmasına olanak tanır.

Desteklenen Ekran Kartları

  1. TITAN X
  2. GEFORCE RTX 20 SERİES LAPTOP
  3. GEFORCE RTX 2080 Ti
  4. GEFORCE RTX 2080 SUPER
  5. GEFORCE RTX 2080
  6. GEFORCE RTX 2070 SUPER
  7. GEFORCE RTX 2070
  8. GEFORCE RTX 2060 SUPER
  9. GEFORCE RTX 2060
0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Kalbin Yapısı ve Çalışma Şekli

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478