Gönüllerde Taht Kuran Web Tabanlı Oyunlar Sizlerle

Dark Orbit

DarkOrbit, Bigpoint Games tarafından üretilmiş, web tabanlı bir uzay-aksiyon oyunudur. Oyunun betadan çıkış tarihi 2006’dır. Oyunda size üç şirketten birini seçme hakkı verilir. Bunlar Dünya(EIC), Venüs(VRU) ve Mars(MMO)’tır. Üç şirketten birini seçip oyuna başlarsınız. Tutorial bölümü ile oyun anlatılır. Tutorial’ı bitirdiğinizde, oyunun multiplayer bölümüne geçersiniz. Seçtiğiniz şirketin ana haritasından başlarsınız. Oyunda onlarca türden uzaylı ve uzay gemisi olarak NPC’ler belirlenmiştir. Onları patlattığınızda (veya öldürdüğünüzde) size onların gücüne, darbe puanına göre; şeref puanı, tecrübe puanı, Credits ve Uridium verir. Oyundaki para birimleri Credits ve Uridium’dur. Uridium, oyunda gerçek para karşılığı satın alınabilir.

Seafight

Seafight, Bigpoint Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir açık deniz korsan tarayıcı MMORPG oyunudur Bigpoint Games, Seafight’ı ücretsiz bir oyun olarak tanımlıyor, ancak aslında bazı özellikler yalnızca ödeme ile alınır durumda. Oyun, PvE’de ki canavarlar, hazine ve altın arayışında olan ve PvP savaşlarında birbirlerine karşı savaşan gemi savaşları etrafında dönüyor. Kasım 2018 itibariyle, oyunun 30 farklı dilde 48 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı vardı.

Ikariam

Ikariam Sid Meier’in hazırladığı Civilization serisine göre hazırlanmıştır. Ayrıca Ikariam’ın çıkış tarihlerinde çok oynanan Travian oyununa benzer bir yapıya sahiptir. Oyunun amacı uygarlığını geliştirmek , kaynak toplamak , diplomasi ve savaştır. Binalar kaynaklarla geliştirilmekte, araştırmalar ise akademide üretilen araştırma puanlarıyla yapılmaktadır.

Şehrin vatandaşları hammadde toplamak için işçi olarak veya asker olarak görevlendirilebilir. Belediye binasının her bir seviyesi şehirde daha fazla vatandaşın yaşamasına olanak sağlar. Daha fazla vatandaş ise daha fazla işçi, asker ve altın anlamına gelir. Tavernada üzüm suyu ikram ederek halk mutlu edilebilir.

Travian

Oyunda 4 ırk bulunmaktadır; fakat bu ırklardan 3 tanesi seçilebilir. Oyuncu, Travian serverına kayıt olmadan önce bu 3 ırktan birini seçmek zorundadır. 4. ırk; yani Natarlar, Travian`ın kendi yönettiği ırklardır ve kullanıcıları yoktur. Diğer ırklar sırasıyla Romalılar, Cermenler ve Galyalılardır.

Gladiatus

Web tabanlı gladyatör oyunudur.

OGame

OGame, bir metin tabanlı , kaynak yönetimi ve uzay savaşları temalı çok oyunculu online tarayıcı oyunudur. İki milyon kullanıcıya sahiptir.

Ogame 2000 yılında Gameforge AG tarafından hazırlanmıştır. OGame birçok ülkede yerel dilleriyle oynanmaktadır. Nadir durumlar hariç hiçbir ülkelerde farklılık yoktur. Oyuncular resmi forumlardan duyuruları ve yeni sürüm özelliklerini alabiliyorlar. Son olarak 10 Şubat 2010 yılında yeni sürümle beraber yeni tasarım da gelmiştir.

Omerta

Omerta, 2003 yılında başlatılan tarayıcı tabanlı bir MMORPG metnidir . Bu oyunda oyuncu 1930’larda bir gangsterdir. Omerta oyuncuları araba çalarak, suç işleyerek, insanları hapisten çıkararak ve alkol ve narkotiklerle mücadele ederek sıralanırlar.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Rakun köpeği nedir?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478