Sevgilinizle Birlikte Oynayabileceğiniz Oyunlar

1- Don’t Starve Together

Don’t Starve Together, taviz vermeyen vahşi hayatta kalma oyunu Don’t Starve’in bağımsız çok oyunculu genişlemesidir.

Garip yaratıklar, tehlikeler ve sürprizlerle dolu garip ve keşfedilmemiş bir dünyaya girin. Hayatta kalma tarzınıza uyan eşya ve yapıları üretmek için kaynakları toplayın. Bu garip toprağın gizemlerini çözerken birlikte keyifli vakitler geçirin.

2- Overcooked

Mümkün olduğunca fazla yemek tamamlamak için zaman sınırı altındayken, malzemelerin hazırlanması, yemek pişirilmesi, servis edilmesi ve temizlenmesi yoluyla yemek hazırlama, aşçıların rolünü üstlenin. Bir tur sırasında, oyunculara kısa bir süre içinde tamamlanması gereken bir sıra sunulur. Şefler o yemeği zamanında tamamlamak için birlikte çalışırlar. Çoğu zaman, farklı türde veya çeşitte yemeklerden oluşan birden fazla sipariş bir kuyrukta sunulacak, böylece şeflerin siparişleri etkili bir şekilde tamamlamak için birlikte çalışması gerekmektedir. Her siparişin doğru bir şekilde tamamlanması, hızlı ikramiye ile bozuk para kazanırken, yanlış sunulan siparişler puan kazanmaz, sadece zaman kaybeder. Amaç, zaman sınırı içinde mümkün olduğunca çok para toplamaktır. Oyuncular, kaç jeton aldıklarına göre 3 yıldızlı bir sistemde sıralanıyor.

Her yönü değiştiren mutfağın düzenleri ile pişirme yönü zorlaşır. Malzemeler, hazırlama alanları, sobalar ve fırınlar, servis pencereleri ve tabaklar için istasyonlar genellikle mutfak boyunca ayrılır ve aralarında hareket etmek için zaman gerektirir. Yayaların yaya geçidiyle ayrılmış bir mutfak gibi diğer engeller veya zorluklar da olabilir, yayalar potansiyel olarak şefin yoluna girer. Başka bir mutfak, yolun farklı hızlarında seyahat eden iki kamyonun arkasında yer alır ve mutfağın bir yarısından diğerine geçiş her zaman mümkün olmaz. Yine başka bir mutfak buz dağının üzerine yerleştirilir ve oyuncuların düşmeleri için daha dikkatli hareketler yapmasını gerektirir. Oyunun kampanyasında son patron seviyesiyle birlikte yaklaşık 28 farklı mutfak var .

3- Portal 2

Oyunun iki kişilik takım oyunu modu, eşsiz bir hikayeye, test odalarına ve iki yeni karaktere sahip baştan aşağı ayrı bir senaryo sunuyor. Bu yeni mod, oyuncuları, portallar hakkında bildiklerini düşündükleri her şeyi tekrar düşünmeye zorluyor. Başarıya ulaşmalarında sadece birlikte hareket etmeleri değil, aynı zamanda da birlikte düşünmeleri gerekecek.

4- World of Warcraft

Oyuncular bir karakter oluşturup, oyun dünyasındaki görevleri tamamlayarak, canavarları öldürerek ya da diğer oyuncularla savaşarak deneyim kazanmak suretiyle seviyelerini artırabilirler. Oyun özel bir üyelik gerektirmektedir ve diğer MMOPRG türündeki birçok oyun gibi World of Warcraft’ı oynamak için kullanıcı aylık bir ödeme yapmalı ya da ön ödemeli kartları (pre-paid card) kullanmalıdır. Oyunu denemek isteyen herkes, ücretsiz olarak World of Warcraft’ın sınırlandırılmış Başlangıç Sürümü’nü deneyebilir.

Oyun, sahip olduğu engin içerikler ve arkadaşlarımızla beraber oynandığında değerlenen mekanikleri sayesinde çiftlerin beraberce keyif aldıkları yapımlar arasına girmeyi başardı. Tabii çiftin sadece birisi World of Warcraft oyuncusuysa ve buluşma gününde raid varsa işler sarpa sarabiliyordu.

5- Gang Beasts

Gang Beasts, Beef City’nin sokaklarında somurtkan jelatinimsi karakterler, vahşi dövüş sahneleri ve tehlikeli ortamlarla çok oyunculu bir parti oyunudur.

Karakterinizi özelleştirin ve yakın dövüş oyun modunda çevrimiçi düşmanlarla savaşın ya da çete oyun modunda arkadaşlarınızla Sığır Şehir çetelerine karşı savaşın.

6- BattleBlock Theater

Asıl oyun olan “Adventure Mode”, tek başına veya ikinci oyuncuyla işbirliği halinde oynanabilir. 2 kişilik oynandığında oyuncular, zorlukların üstesinden birlikte gelir. Birbirlerini fırlatabilir, haritanın farklı yerlerinde aynı anda bulunabilirler. Adventure Mode, onlarca seviyede bölümden oluşur. Bu bölümlerde oyuncular, elmas toplar, rehine serbest bırakarak farklı karakterler açar ve seviyenin son bölümü olan “Boss Level”i geçmeye çalışırlar. Oyuncular, aynı zamanda iplik toplarla farklı silahların kilidini açabilir. Eğer bölüm A++ (kusursuz) olarak bitirilirse ekstra 2 elmas verilir.

Oyuncular bazen altın şapka bölümlerine denk gelir. Bu bölümlerde rastgele bir yerde rastgele bir zamanda çıkan altın şapka alınıp çıkışa başarıyla ulaştırılırsa 10 ekstra elmas kazandırır. Oyuncular eğer altın şapka ile ölürse şapka olduğu yere düşer (eğer gölet gibi ölümcül bir yer ise şapka bir daha alınamaz).

7- Life Is Strange

Life Is Strange 3. bakış açısından oynanan sinematik bir oyundur. Zaman sarma mekaniği, alınan zamanda yapılan her işlemi yinelemeyi sağlar. Oyuncu incelemek, görevler almak ve çevreye değişiklik yapma şeklinde bulmacayı çözme sağlayan nesnelerle etkileşimde olabilir.

Oyuncu Arcadia Bay’de çeşitli yerleri keşfedebilir ve oynanamayan karakterlerle iletişime geçebilir. Diyalogta bulunan seçimler kısa ya da uzun vadeli sonuçlar doğurarak hikâyeyi etkilemektedir. Yapılan seçimlerin her biri kısa vadede iyi bir şeye, sonrasında kötü bir şeye dönüşebilir.

Oyunun en ilgi çekici yanlarından biri yapılabilecek çok şeyin olmasıdır. Örneğin görünen her posteri incelemek, bitki sulamak, herhangi bir kişiyle konuşmak, gitar çalmak ve diğer birçok şey özgürce yapılabilmektedir.

8- Nidhogg 2

Kurallar basit. Diğer tarafa ulaşın ve yolunuza çıkan herkesi öldürün. Boğazlarını dikkatli bir şekilde savuşturun ve kesin, bağırsaklarını oklarla bilmez veya beyinlerini ayak parmaklarınız arasında ezin. Wurm şövalyelik için değil.

2014’ün indie hitine bağlı olarak, Nidhogg 2, selefinin yeni silahlar ve ustalaşmak için seviyeler, baştan sona karakter özelleştirmesi ve Toby Dixon’ın büyüleyici grotesk sanatı ile ödüllü oyununa dayanıyor.

9- Never Alone

Hikaye ve yapısı bilgeliğin kuşaklar arası aktarımına dayanmaktadır. Engellerin üstesinden gelmeyi ve düşmanları yenmeyi içeren geleneksel platform oyunlarının aksine, bir sözlü masal şeklinde söylendi, Never Alone oyuncuları toplanabilir “kültürel iç görüler” ile ödüllendirir. Nuna adlı köyü kırıp geçirmiş fırtınanın kaynağını keşfetme ve doğayı dengesinin ayarlanmasının etrafında döndürülür. Diğer hikayeler arasında Blizzard Man, Küçük İnsanlar , Manslayer, Rolling Heads ve Sky People hikayeleri yer alıyor . Sert bir fiziksel ortamda gerçekleşir.

10 – Long Dark

Amaç, oyuncunun dünyada bulabilecekleri kaynakları toplayarak ve kullanarak mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmasıdır. Bu, yiyecek, su, yakacak odun, ilaç gibi ürünler ve silahlar, baltalar, bıçaklar ve diğer pek çok eşya gibi araçları içerir. Yemek için avlanabilen geyik ve dışarıya çıktıkça oyuncu için sürekli bir tehdit olan kurtlar ve ayılar gibi yaban hayatı da mevcuttur. Tüm eşyalar ve vahşi yaşam her yeni oyun için rastgele oluşturulur, bu nedenle oyuncu için iki oyun birbirine benzemez. Araçlar ve eşyalar zamanla azalır ve oyuncuyu durumları ve nihai onarım ihtiyaçları hakkında dikkatli kararlar almaya zorlar. Birincil bileşen olan ateş, sıcaklık ve yemek pişirmek için gereklidir. Oyuncu hayatta kalmak için düzenli olarak odun ve yakıt birikimi yapmak zorundadır. Oyuncu ayrıca gıda zehirlenmesinden hastalanabilir. The Long Dark, oyunun temel bir parçası olan tam bir gündüz / gece döngüsünü simüle eder. Oyun ayrıca, her bir oyun sırasında her ikisi de rastgele olan sıcaklık ve rüzgarı simüle eder, oyuncuyu ölümden maruz kalmasını önlemek için her zaman havayı dikkatlice izlemeye teşvik eder. Başlangıçta oyun çeşitli deneyim modlarına sahip değildi, ancak oyuncu talebi nedeniyle Hinterland, çeşitli oyun tarzlarını karşılamak için üç deneyim modu ekledi ve daha sonra dördüncü bir mod eklendi. En kolay mod olan “Seyyah”, daha keşifsel bir deneyim arayan oyuncular içindir, “Korucu” orta bir, keşif ve hayatta kalma açısından en iyi hayatta kalma deneyimi “İzci” daha sert bir hayatta kalma deneyimi sunar ve “Mütecavız “cezalandırıcı ve zor bir deneyim arayan oyuncular içindir.

Paylaştığımız oyunların bazıları co-op oynanırken diğer bir kısmı ise birlikte fikir alışverişi yaparak, birbirinizle keyifli vakit geçirmeniz için düşünülüp paylaşılmıştır. İyi oyunlar 😉

2 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Kendi Hikayenizi Yazdığınız Oyun Kenshi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478