Star Wars Video Oyunlarında En Sevilenler

The Force Unleashed

Darth Vader Emir 66’yı uygulamak üzere Wookiee’lerin yurduna saldırı düzenler. Saldırı sırasında bir Jedi ile karşılaşır. Onu öldürmek üzereyken küçük bir çocuk Vader’ın kılıcını “Force” gücüyle alır. Çocuğun çok güçlü olduğunu hisseden Vader çocuğu yanına alır ve İmparator’un haberi olmadan eğitir. Vader çocuğa tüm galaksiyi yönetmeyi vaat eder fakat asıl amacı, İmparator’a suikast düzenlemek ve tahta geçmektir. Planı uyguladıktan sonra çocuğu öldürüp ondan kurtulacaktır.

Yıllar sonra çocuğa Starkiller adı verilir. Vader Starkiller’a gücünü test etmek bahanesi ile görevler verir. Bu testler tamamlandığında İmparator’u öldürmek üzere harekete geçecektir. Vader, casuslarının bir jedi bulduğunu söyler. Buradan sonrası oyun içi spoiler içerir!!! Bu jedi General Rahm Kota’dır ve “Tie Fighter Factory”i ele geçirmiştir. Starkiller pilotu Juno Eclipse yardımı ile oraya gider ve Kota ile savaşır. General çocuğun içinde iyilik sezmiştir fakat daha anlatamadan Starkiller tarafından uzay boşluğuna atılır. Vader onu bir göreve daha yollar. Starkiller’ın yeni hedefi Raxus Prime gezegenindeki Kazdan Paratus’tur. Bu görevi de başarıyla tamamlayarak döner ve hazır olduğunu söyler fakat Vader, yaşlı bir adamla dışlanmış bir yaratığın yeterli olmadığını söyler. Starkiller bunun üzerine son bir görev daha alır. Felucia gezegenindeki usta Shaak Ti’yi öldürecektir. Rahm Kota gibi Shaak Ti de Starkiller’ın yanlış saflarda savaştığını söyler. Starkiller görevini tamamlayıp Vader’a haber verdiğinde Vader ondan yanına gelmesini ister. Starkiller Vader’ın gemisine vardığında Vader’ın gelen gemileri izlediğini görür. Starkiller “İmparatoru buraya mı getirdin? Ne zaman saldırıyoruz?” der. Vader’ın cevabı “Onu ben çağırmadım… Casusları seni buraya kadar izlemiş.” diyerek kılıcı Starkiller’a saplar. Aynı anda İmparator içeri girer ve Vader’a onu öldürmesini söyler. Vader çocuğu biraz hırpalayıp uzay boşluğuna atar. İmparator gittiğinde ise bir gemi gönderip onu kurtarır ve yeniden hayata getirir.

Empire at War

Üç oyun modu vardır: hikayeye dayalı Kampanya, Galaktik Fetih ve Çatışma. Savaşlar bir gezegende (kara savaşı) veya gezegenin üzerinde (uzay savaşı) gerçekleşebilir. Kara savaşları piyade ve kara aracı birimleri ile yapılırken, uzay savaşları yıldız avcı uçakları ve büyük uzay araçlarıyla yapılır.

Lego Star Wars

Lego Star Wars,  Lego temalı bir aksiyon macera video oyunudur . 

Battlefront

Battlefront, iki ordu arasın da döner. Galaktik Cumhuriyetine karşı Bağımsız Sistemler Konfederasyon veya Galaktik İmparatorluğuna karşı Asi Kuvvetler vardır. Çeşitli haritalar üzerinde birbirleriyle çatışırlar. Haritalar, tema ve boyut olarak değişen savaş bölgeleri ile Star Wars evreninde gerçekleşiyor. Savaş alanında, ortaya çıkış noktaları olarak hareket eden ve oyuncu ya da bilgisayar tarafından kontrol edilebilen birden fazla hedef vardır. Birimler herhangi bir dostane komuta görevinden doğabilir ve araçlar imha edildiğinde düzenli olarak kendi komuta yerlerinde ortaya çıkar. Bazı araçlar mobil komut noktaları olarak işlev görür ve ele geçirilemediği için imha edilmelidir. Bazı haritalarda  Hoth veya Endor gibi, bazı yapılar da ele geçirilemeyen komut noktaları olarak işlev görür. Komuta ele geçirme özelliği, belirli kampanya görevlerinde de farklı çalışır. Oynanabilir kahramanlar, savaşların seyrini değiştirmede önemli bir rol oynarlar.

The Old Republic

Star Wars: The Old Republic, Star Wars evreninde geçen bir devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur(MMORPG). Star Wars: The Old Republic Microsoft Windows platformuna 20 Aralık 2011’de, Kuzey Amerika ve Avrupa’da yayınlandı.

Hikâye, Star Wars Evreni’ndeki Sith İmparatorluğu ve Galaktik Cumhuriyet arasında yeni kurulan, kırılgan barış zamanlarında geçer. Oyunda 8 farklı karakter sınıfı vardır. Her 8 sınıfın 3 perdeden oluşan, karakterin seviyesi geliştikçe ilerleyen bir hikaye örgüsü vardır. Oyuncular Cumhuriyet veya Sith gruplarını seçerler. Aydınlık ve karanlık arasında seçimlerle değişen bir ahlâk sistemi de bulunur. Farklı sınıfların farklı oynanışları mevcuttur, oyunda da engin özelleştirme seçenekleri bulunur.

Resmi olarak yayınlanmamış olsa da, tahminlere göre SWTOR dünyada yapılması en çok tutan oyunlardan biridir. Piyasaya sürüldüğünden üç gün sonra bir milyon abone kazanan oyun, “tarihte en hızlı büyüyen MMO” ünvanını almıştır.

Jedi Knight

Jedi Knight , Star Wars genişletilmiş evreninde geçen birinci şahıs ve üçüncü şahıs video oyun serisidir.

Fallen Order

Fallen Order, savaş sistemi ve ” Metroidvania ” keşif ve ilerleme tarzı açısından Batman: Arkham Asylum’dan büyük ölçüde ilham aldı . 

Oyuncu, özelleştirilebilir bir ışın kılıcı ve force ile üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanır. Düşmanlar, farklı imperial asker türlerinden hayvanlara ve yaratıklara kadar değişir. 

Oyuncu hikayede ki noktalara ulaştıkça farklı yetenekler kazanır. Bu yeteneklerin kilidi açıldığında, oyuncu yetenek ağacından onları yükseltebilir. 

Oyun sadece kontrol noktalarında kaydedilebilir. Bu kontrol noktalarında, oyuncu sağlığını ve enerjisini yenileyebilir.

2 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Rus Donanması İçin Yeni Borei-A Sınıfı Nükleer Denizaltı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478